Parin kaverin Lasol kokemuksia

Ei Lasolia, kiitos!

Vuoden 2009 tammikuussa, oli jotain 25pvä tuli asunnolleni muutto/ siivousavuksi eräs ari, kun oli tavarat kannettu ulos, ja piti aloittaa siivous, oli tämä ari juonut puoli pulloa tolua. makas päivän sammuneena, kaadoin sitte loput tolun viemäriin, ja hain sille muuttoapuna olosta palkaksi 1L lasol pullon huoltikselta. oli muistaakseni lauantai, ja asunto piti sunnuntaina olla tyhjä ja minun olla toisellla paikkakunnalla töissä jo maanantina.
-näin sitte yhtä mattia, entistä kalastajaa kaupungilla, kysyin, että oletko viinakauppaan menossa, sanoi että joo, sanoin sitte et itellä oo juomista, ja joku ari juo lasolia mun kämpillä. tämä matti lähtikin kävelemään perään, ja sanoi, että eipä tartte käydäkään alkossa, jos on lasolia. ja niin hän tuli asunnolle, ja Matti&Ari kehuivat, kuinka hyvää, ja halpaa ainetta lasoli on, ja menee päähän.. makasivat sitte sammuneena, ku veljen kanssa tyhjennettiin asuntoa, siinä ne makas, ja piti poliisit soittaa hakemaan ne pois, ku asunnon avaimet piti luovuttaa.

-Kuinka näille jätkille kävi?

-Muutin siis 1.2.09 pois tuolta paikkakunnalta, ja sain jo 3.2.09 kuulla, että tuo matti oli ensisuojalla juonu litran lasolia, ja maannu paskat housussa lattialla, ku emäntä oli suuttunu, ja heittäny sammuneen ukon pihalle. se oli Matin tarinan pää.
27.11.09 kuulin, että tuo Ari on ollut samalla pulikämpällä juomassa lasolia, ja sunnuntaina juomien loputtua lähtenyt pyörällä kaupungille, saanut viinakrampin, kaatunut, ja kuollut..
-se oli niiden lasol ukkojen lorun loppu..

16

12629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keksi parempi

      Kukaan ei pysty juomaan litraa lasolia päivässä.

      • ====

        Eikä deekut edes juo lasinpesunestettä, vaan sytytysnesteitä, Sinolia ja Marinolia. Puolesta litrasta Sinolia hyytyy isompikin mies.


      • Ei Lasolia, kiitos!
        ==== kirjoitti:

        Eikä deekut edes juo lasinpesunestettä, vaan sytytysnesteitä, Sinolia ja Marinolia. Puolesta litrasta Sinolia hyytyy isompikin mies.

        Deekut juo lasolia. En kirjoituksessa väittänytkään, että 1L Lasol -pullo olisi juotu tyhjäksi. Oisko ukot vetäneet pari desiä ja sammuneet. Ja ite olen maistanut Lasolia, noin 1dl laimennettuna. Hemmetin pahaa, mutta menee kyllä päähän. Sinolia en ole kenenkään nähnyt juovan, ja Marinol haisee kuulemma ihon läpi monta viikkoa.


      • PA-deeku
        Ei Lasolia, kiitos! kirjoitti:

        Deekut juo lasolia. En kirjoituksessa väittänytkään, että 1L Lasol -pullo olisi juotu tyhjäksi. Oisko ukot vetäneet pari desiä ja sammuneet. Ja ite olen maistanut Lasolia, noin 1dl laimennettuna. Hemmetin pahaa, mutta menee kyllä päähän. Sinolia en ole kenenkään nähnyt juovan, ja Marinol haisee kuulemma ihon läpi monta viikkoa.

        Haisee Sinolkin, vaikka kuinka kauan. Ja maistuu suussa, sekä kuseskeleminen ei tahdo onnistua ilman hengityssuojainta. Kitttasin taannoin pari päivää Sinolia, kusi haisi varmaan viikon.


      • Anonyymi
        Ei Lasolia, kiitos! kirjoitti:

        Deekut juo lasolia. En kirjoituksessa väittänytkään, että 1L Lasol -pullo olisi juotu tyhjäksi. Oisko ukot vetäneet pari desiä ja sammuneet. Ja ite olen maistanut Lasolia, noin 1dl laimennettuna. Hemmetin pahaa, mutta menee kyllä päähän. Sinolia en ole kenenkään nähnyt juovan, ja Marinol haisee kuulemma ihon läpi monta viikkoa.

        Väitit nimenomaan että joi litran lasolia.opettele kirjoittamaan lasoliini
        .


      • Anonyymi

        Ei pysty juomaan, jos juo niin ei jää elävien kirjoihin.
        2 jätkää joi 1 litran Lasolia, toinen kuoli, toiselta meni munuaiset sököksi!


    • tolusta asiaa

      Olitpa ajattelematon, kun heitit loput Tolut viemäriin! Kyseisellä tehokkaalla pesuaineella olisit voinut tehdä asunnon loppusiivouksen!!! Järki hoi, älä jätä!

      • Anonyymi

        Tolua ei juoda, kun ei ole päihdyttävää.


    • Jape5645654

      Höpön pöppöö! Kukaan ei juo Tolua - siinä ei ole alkoholia! ;D

    • Tähätä

      Mul kävi sillain et pari kaverii siivos mun kämppää ja toinen löysi mun siivouskaapista sinolia. Siitä ne sit alko vetää sitä sinolia ja toinen kaveri pekka oli salaa matilta juonut pullon lopun. Mattihan siitä suivaantu ja rähisi aikansa kunnes Pekka keksi et kusee Matin suuhun et ei elimistö pysty putsaa. Lopulta kun menin kotiin ni molemmat kuseksi toistensa suuhun. Tai niin ne ainakin sano et oli käyny kun yllätin muna suussa kaverit

      • Anonyymi

        Hitto, että repesin. Vaikuttaa keksityltä huvittavalta jutulta, mutta anteeksi, jos kaikki onkin totta.

        LOL


    • köysipuussa

      Mikäli sontaseppo on jatkanut juomista vuosikaudet ovat aivot liuenneet hyvin tehokkaasti. Juopon aivot vastaavat kooltaan kalan aivoja eli 3 cm halkaisijaltaan , loput kuollutta kovaa sideainetta, kuten kirroottinen maksa ja liuenneet sisuskalut ja ruokatorvi, jossa suonet pinnalla aiheuttaen riskinä äkillisen verensyöksyn.
      Siinä miettimistä, kun katselette raittiiden ihmisen normaaleja aivoja ja mietitte, että teillä suurkuluttaja sontasepoilla on luumun kokoinen aivokudos korvien välissä.
      Pitkän linjan juopoista ei ole hyötyä yhteiskunnalle vain, että eivät ulkoiluta naamaansa kansalaisten keskuudessa turhan usein.
      Tämä on syy, että kohtelu juopoille ja muille riippuvaisille on tylyä terveydenhoidossa ja päihdepalveluista ja katkoasemilta leikataan määrärahoja koko ajan, sillä mitä järkeä auttaa päihteillä itsensä tuhonneita , älyllisesti kalan tai kanan tasoisia kulueriä. Vahvat neuroleptit ja litium, nopeassa tempossa laulettu virsi, pari reipasta lapiomiestä ja pahviaskissa monttuun. Suntio voi lirauttaa krokotiilin kyyneleen. Yleensä kuitenkin suoraan krematorioon ja potilaspaperit mukaan ja lyhyt ilmoitus mahdollisille omaisille...senkään niin väliä.

    • Anonyymi

      Olen iloinen lasolista. Toiset kärvistelee sunnuntait krapulassa mutta minä nautin lasolista silloinkin hähää

    • Anonyymi

      Kukaan ei juo Sinolia, eikä Lasolia. Se on myytti. Niitä ei voi juoda. Denaturotuja. Tulee heti ylös. Aikoinaan pulit joivat talousspriitä, mutta sekin denaturoitiin

    • Anonyymi

      Tein joskus aikoinaan Sinolista viinapaukkuja mutta ei se mennyt päähän.
      Hyvin alkoholisoitunut koulukaverini pyysi minua autolla käyttämään huoltoasemalla koska mukamas tarvitsi tuulilasinpesunestettä johonkin autoon.
      Muistan hänen ostaneen litran muovipullon huoltoasemalta ja se oli ilmeisesti Lasolia tai vastaavaa. Hän kuoli alle 30-vuotiaana eli aineet mitä hän käytti oli hyvin tuhoisia elimistölle.

    • Anonyymi

      Mä join kerran 2l meni viikko sairaalassa älä kokeile

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5247
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      28
      3498
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      40
      2854
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      18
      2031
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1830
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1596
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1586
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1382
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1115
    Aihe