Joillain näyttää olevan käsitys, että koskapa keskusta ei ole hallituksessa, se jotenkin rajoittaa palstan aiheessa pysymistä. Nämä samaiset(?) palstan aiheen "väärin ymmärtäneet" sitten mielellään kirjoittelevatkin muista puolueista, niiden harjoittamasta politiikasta ja lopulta vielä herjaavat muiden puolueiden poliitikkoja tavalla, johon ei edes jonkinmoisenkaan kotikasvatuksen saanut henkilö ryhtyisi. Ilmeisesti siis näillä henkilöillä on jo lähtökohdissaan jotain pahasti vialla? Ei ihme, että heistä onkin aikuisiällä tullut katkeria ja kateellisia ihmisiä, joilla ei ole pienintäkään käsitystä ylipäätään mistään tavoista.
Huomio palstalta
Maltti on valttia
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haluan vielä lisätä, että meillä demuilla on oikeus heittää lokaa kaikkien muiden päälle ja sen me totta tosiaan teemme.
Nyt sitten sait lisättyä tuonkin suuren viisautesi tälle palstalle.
Ja kepu se vaan oppositiossa jatkaa ja Sipilä kehuu jo hallitusta? Eikö kehukin? Kohta loikannee ennen kuin panevat eroamaan?
Kyllä täällä nämä saittinilviäiset herjaavat Keskustan poliitikkoja pahemmin kuin kukaan meistä muita.
Esim. Jos vertaan Sipilää ja Kataista, on näkemykseni kirkas. Sipilä on luonnollinen ja viisas, Katainen taas narsistinen nulikka, joka luulee itsestään ihan liikaa.
Huomautan taas tässä vaiheessa arvioineeni ihmisiä työkseni lähes 30 vuotta, joten harha-arvion todennäköisyys on lähes olematon.
P.S. Ei ainakaan minulla ole mitään toimivaltaa rajoittaa täällä käsiteltäviä aiheita. Sananvapaudessa mentäköön vaikka hieman yli.
Yleispoliittinen keskustelu on huomattavasti mielenkiintoisempaa kuin järjestöpoliittinen. Itse asiassa pääkeskustelualue "politiikka" voitaisiinkin järjestellä uudelleen niin, että siinä on puolueita varten vain yksi yhteinen palsta nimeltään vaikkapa "poliittiset järjestöt". Yleispoliittinen kotimainen keskustelu käytäisiin vaikkapa otsikoiden talouspolitiikka, työvoimapolitiikka, koulutuspolitiikka, ympäristöpolitiikka jne. alla. Näillä palstoilla oppositio- ja hallituspuolueiden kannattajat kohtaisivat toisensa, eikä kukaan haukkuisi "väärää puoluetta".
täällähän nuo kolme vanhaa demaria asustaa näköjään elämänsä löppuun asti. heillä on niin kova tuo keskusta viha että se menee heidän elämässään kaiken edelle, ei heillä varmaan muuta asuntoa olekkaan, kaikki jo vaippaikäisiä.
Sapiens dux tietysti se yksi, nykint etusivulla siltä yhdeksän avausta. Seppo Ilmarinen kai se toinen, sillä nyt on eniten lukijoita ja itsekkin on vastaillut kymmenittäin. Mutta kuka on se kolmas vanha demari?