http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012112716380742_uu.shtml
Taas yksi surullinen esimerkki hyysärivallan seurauksista.
Poliisikaan ei saa enää edes työstään puhua ilman että hyysärit ovat kimpussa ja rasistiksi haukkumassa.
Taas yksi surullinen esimerkki hyysärivallan seurauksista.
Poliisikaan ei saa enää edes työstään puhua ilman että hyysärit ovat kimpussa ja rasistiksi haukkumassa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koko nettipoiliisisysteemi on lähinnä huono vitsi. Ei käytännössä mitään virkaa. Lähinnä öyhötystä. Tuskin tarvii perusteita rautalangasta vääntää?
"Forss oli palautteen edessä ihmeissään. Hän kirjoitti, ettei ollut tarinaan ennen törmännyt eikä ollut tarkoittanut twiittaustaan loukkaavaksi.
- Minä en saa tuosta millään rasistista. Aika ahdistavaa on, jos tämä homma on mennyt näin herkäksi."
Jos poliisi ihmettelee sitä ettei hän virkatehtävissä voi heittää neekeri-, romani-, juutalais-, homo-, hurri- tai vammaisläppää niin hän on EHDOTTOMASTI väärällä paikalla.
Tuo pakastekana on muuten niin ikivanha vitsi että osoittaa suorastaan yleissivistysten puutetta ettei kokenut poliisi tiennyt sen olevan urbaani legenda. Samaan sarjaan mene moni muukin peli joka tippuu romaninaisten helmoista.
Miten muuten "hyysääminen" liittyy tähän munaukseen mitenkään?
etteivät mustalaiset ole tehneet ikänä mitään vastaavia rikoksia jättihameineen? Voipi kuule olla oikea tapaus jos toinenkin, jossa hameen alle on laitettu yhtä jos toistakin pientä kivaa kamaa.
Ai niin, mutta unohdinkin oletkin totaali sokea suvis, joka uskoo satuihin joiden mukaan vähemmistöt eivät ikinä tee mitään rikollista. Ja vaikka tekisivätkin niin HYSSS!!! HYSSSS!!! Vaan ettei vaan päästä käyttämään rasisti taikasanaa.