tarkoitetaanko peppukarvoilla karvoja, jotka kasvavat persereijän ympärillä? vaiko ihan muuta kuten karvoja pepulla:D kasvaako niitä yleensä naisilla vai olenko ainoa? ja mitens karvat saisi pois helposti?
peppukarvat
asd6
7667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä pers karvoja miehilläkin kasvaa "veet "karvan poisto aineella lähtee .Sillä minäkin hoitelen kaikki alapään karvat on senjälkeen mukavan tuntuinen posliini pitkän aikaa.
Make 57.v!
Olen utelias tuosta, että mitä karvan poisto ainetta sinä käytät? Saako sitä ihan kaupoista vai mistä sitä saisi? Minkä nimistä aine on?
"TheAmazonGirl193cm"
Et näköjään saanut vastausta. Tavoittaneeko tämä sinua enää. Karvanpoistoaine on nimeltään "Veet". Sitä saa eri vahvuisina ja eri tuoksuisina melkein joka kaupasta, missä vain on kemikaliotuotteita. Pakkauksessa kerrotaan, kuinka monta minuuttia ko. laatua pidetään. Sitten poistetaan lastalla ja huuhdotaan. Olen poistanut vaimoni vittukarvat ja peppukarvat sillä, ja tulos on erinomainen.
Kestääkö pepun arka iho tuota kemikaalia? Vai olisiko perinteinen liukaste, vaahto ja höylä kuitenkin parempi?
Siinä tosin tarvitaan kaverin apua.
ajakaa isin partakoneella
Joillakin kasvaa persekarvat naamassa, mutta he ovatkin niitä persenaamoja.
"narsepeema", tavattoman hauskaa.