Palkat laskettu Keskossa

kyykytetty

Jos luullaan että isossa talossa hyvä työntekijällä, ei tod ole!

2

1632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yritä edes

      Ihan sama. Minä omistan osakkeita. Johto ja sinä teette töitä minulle ja muille omistajille.

      Hanki kommari itselles elämä.

    • keijo kerääjä

      Ei arvosteta ihmisenä, et ole mitään jos et kerää 100-150 suoritteella.
      Sua ei kysytä ylitöihin, ei ole omaa keräyskonetta ja saat paskaa pokaa jne.
      Kv1on iso äijä "koura", joka kerää 150 suoritteella, se saa hypätä liikkuvasta koneesta, peruuttaa koneella ja omaa omat säännöt, koska on niin kone keräämään,jos muut tekee samoin, saat varoituksen joko kirjallisena tai suullisena.
      Talo täynnä kuppikuntia, saat hyvää pokaa tai hyviä hommia, jos olet hyvä veli järjestössä tai olet jonkun sukulainen tai muuten vain osaat p.....n nuolemisen.
      Sun pitää olla nöyrä ja hiljaa, ei pistää hanttiin ei ehdottaa uusia asioita, eikä puolustaa ketään siellä, muuten joudut "mustalle listalle".
      Työterveyshuolto, et saa lääkärille aikaa,laittavat sut sairaana takaisin ja käskevät ottamaan buranaa. Esim.työntekijällä oli sikainfluenssa, sai keskon työterv.huollosta sairaslomaa 4päivää, takaisin töihin puolikuntoisena kuumeessa,keuhkojen vinkuessa, jolloin yksityiselle lääkärille, joka kirj. heti 3 viikkoa sairaslomaa.
      Tällä hetkellä tyyliin vanhat työntekijät pois, otetaan koko ajan parikymppisiä poikia, jotka jaksavat, ovat 1/2-2v. töissä ja uutta taas kehiin.
      Ilmapiiri viileä ja kireä.
      Homma menee pärstäkertoimen mukaan. Toiset saa tehdä mitä vain tai paremminkin olla tekemättä mitään, istua tauolla joka tunti, chattaillä netissä ja puhua puhelimessa ilman että kukaan puuttuu asiaan=suojatyöpaikka.

      !00 suoritteelle et pääse, jos pidät lakisääteiset tauot. Esimiehet vaativat 100 suoritetta. Kenen kroppa kestää!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      342
      3994
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3610
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2332
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1714
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1668
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1359
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      102
      999
    8. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      990
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      885
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      801
    Aihe