Palkat laskettu Keskossa

kyykytetty

Jos luullaan että isossa talossa hyvä työntekijällä, ei tod ole!

2

1643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yritä edes

      Ihan sama. Minä omistan osakkeita. Johto ja sinä teette töitä minulle ja muille omistajille.

      Hanki kommari itselles elämä.

    • keijo kerääjä

      Ei arvosteta ihmisenä, et ole mitään jos et kerää 100-150 suoritteella.
      Sua ei kysytä ylitöihin, ei ole omaa keräyskonetta ja saat paskaa pokaa jne.
      Kv1on iso äijä "koura", joka kerää 150 suoritteella, se saa hypätä liikkuvasta koneesta, peruuttaa koneella ja omaa omat säännöt, koska on niin kone keräämään,jos muut tekee samoin, saat varoituksen joko kirjallisena tai suullisena.
      Talo täynnä kuppikuntia, saat hyvää pokaa tai hyviä hommia, jos olet hyvä veli järjestössä tai olet jonkun sukulainen tai muuten vain osaat p.....n nuolemisen.
      Sun pitää olla nöyrä ja hiljaa, ei pistää hanttiin ei ehdottaa uusia asioita, eikä puolustaa ketään siellä, muuten joudut "mustalle listalle".
      Työterveyshuolto, et saa lääkärille aikaa,laittavat sut sairaana takaisin ja käskevät ottamaan buranaa. Esim.työntekijällä oli sikainfluenssa, sai keskon työterv.huollosta sairaslomaa 4päivää, takaisin töihin puolikuntoisena kuumeessa,keuhkojen vinkuessa, jolloin yksityiselle lääkärille, joka kirj. heti 3 viikkoa sairaslomaa.
      Tällä hetkellä tyyliin vanhat työntekijät pois, otetaan koko ajan parikymppisiä poikia, jotka jaksavat, ovat 1/2-2v. töissä ja uutta taas kehiin.
      Ilmapiiri viileä ja kireä.
      Homma menee pärstäkertoimen mukaan. Toiset saa tehdä mitä vain tai paremminkin olla tekemättä mitään, istua tauolla joka tunti, chattaillä netissä ja puhua puhelimessa ilman että kukaan puuttuu asiaan=suojatyöpaikka.

      !00 suoritteelle et pääse, jos pidät lakisääteiset tauot. Esimiehet vaativat 100 suoritetta. Kenen kroppa kestää!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10865
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8117
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      131
      3593
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3504
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2489
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      1981
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1766
    Aihe