Tuletko äidiksi?

Lapsilleni? Olisit varmaan hyvä siinä. Ehkä oppisit sietämään minuakin siinä samalla, vaikka olenkin laiskanoloinen tummien juomien ystävä ja tykkään pehmeästä sohvasta.

ps. lapset ei ole enää vaippaiässä.
17368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Jos hänellä on lapsia, niin kyllä mä voin tulla. Rakastaisin niitä kuin omiani, koska he olisivat osa rakastamaani miestä. Äitipuoleni sanoi myös näin, että hän rakastaa meitä, koska olemme osaa hänen rakastamaansa miestä.
Kyllä askartelisin heidän kanssaan ja me voitais porukalla mennä kattoo eläimiä tai jonnekkin tivoliin tms. Lastenleffoissakin voitais käydä ja kohta pääsee myös pulkka- ja kelkkamäkeen.
Kutoisin lapsilles sukat ja lapaset, myssyt ja kaulaliinat jne. Jos olis tyttö, tykkäisin tehdä sille kampauksia (leikittäis kampaajaa). Ja jos olis poika, jalkapalloakin olen potkinut.
Ja jos olisit hän, niin kyllä minä sietäisin sinua, ei sitä tarvitsisi opetella.
Mutta... kai sinä sieltä sohvalta yöksi viereeni tulisit sänkypainia harrastamaan?

Äänestä
  • olevat lapset on 4kymppisiä, mahtaakohan jaksaa askarrella ja laskea pulkkaa sun kans, hmm, en tiedä, voi olla

    Äänestä

  • ilmeisesti kyseessä kirjoitti:

    olevat lapset on 4kymppisiä, mahtaakohan jaksaa askarrella ja laskea pulkkaa sun kans, hmm, en tiedä, voi olla

    Tuskin on...
    Tiedätkö sä muka todella kuka toi ap on?
    Kerro.

    Äänestä

  • Kivasti vastattu. Tunnen että lapset ansaitsis parempaa. En ole juoppo luuseri, työllä tullaan toimeen, mutta naisen kosketus puuttuu meidän arjesta ja vähän muualtakin.

    Äänestä

tulen, mut miket kysy irl

Äänestä

voi tulla. siis sullahan ei ole vielä lapsia vai kuinka ?:) vai oletkohan itse se iso lapsi kuka kaipaa äidillistä huolenpitoa ;)

Äänestä

On surullista, jos lapsen oma äiti ei voi olla äitinä lapsilleen. Mutta niinkin elämässä voi käydä. Mutta aina paras mahdollinen äiti on se oma äiti, sillä hän vaistoaa parhaiten lapsensa tarpeet. Jos odotusaika valmentaa tuntemaan vauvansa. Se ei tarkoita silti sitä, ettei jostakin muusta "äitipuolesta" voisi tulla erinomainen ja hyvä äiti, joka rakastaa niitä lapsia....

Äänestä

olen liian aktiivinen sinulle, tämä on järkipäätös, enkä oikein usko että voisin olla äiti isoille lapsillesi....Miten ihmeessä se tapahtuisi kun omie lapsiakaan ei vielä ole, tuntuu kuin riistäisit minulta nuoruuteni asettamalla minut paikalle johon en pysty ja jota en osaa

Äänestä
  • Kyllä sä opit.
    Eli koko paketti: Keski-ikää lähestyvä, työssäkäyvä ja mukavuudenhaluinen suomalainen, kohtuudella kaljoitteleva mies sekä pari lasta.
    Eikä tartte maksaa. Kunhan olet vaan se oikea nainen.

    Äänestä

EN tule, en pidä lapsista. Eikä kiinnosta miehet, jotka etsii vaan äitihahmoa penskoilleen.

Äänestä

Kyllä tulen. Se onkin hartain toiveeni. Enkä jättäisi sua koskaan vaikka mitä tapahtuisi.

Äänestä
  • Buhahahaa mitää kaljottelvaaa ukkoo ottas,hyi shaatanas.

    Äänestä

  • kunnonmiestäkaipaava kirjoitti:

    Buhahahaa mitää kaljottelvaaa ukkoo ottas,hyi shaatanas.

    Khunnon mhies jhuo ja nhai phäivittäin!

    Äänestä

  • et tiennyt? kirjoitti:

    Khunnon mhies jhuo ja nhai phäivittäin!

    joopa joo... Sheisookohan shulla ees ku kännäilet päivät pitkät.

    Äänestä

Jaa sä haet lapsenvahtia kaljoittelureissujes ajaksi :/

Äänestä
  • Sama tuli mulla mieleen.

    Äänestä

En tule kenenkään äidiksi. Lapsilla on se yksi ja ainut äiti ja se on se oma äiti. Mikään äitipuoli ei voi korvata omaa äitiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yöllinen ajatus. kirjoitti:

Lapsilleni? Olisit varmaan hyvä siinä. Ehkä oppisit sietämään minuakin siinä samalla, vaikka olenkin laiskanoloinen tummien juomien ystävä ja tykkään pehmeästä sohvasta.

ps. lapset ei ole enää vaippaiässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu