TUKSU TULE JÄRKIIS !!!

Ihmettelet, miksei Julia saa todistaa ... oiskohan ihminen vähän sekava todistamaan ? Ja tuo Vilhon kuva ... sama kuva ollut lehdessä ... ei Vilhoa sulla oo enään. Ja nuo kuvat ... huh ... jätä jo ne samat kuvat näyttämättä ja vanhat kuvat kokonaan pois ... Ja kyllä ... olet lihava ... et söpö etkä muutakaan. Jos oikeasti olet fiksu ... tule järkiis ja lopeta tollainen elämä ... et sä enään kauaa kiinnosta ihmisiä.
9664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vaikka Tuksu olisi viimeinen nainen maapallolla,vetäisin paljon mieluummin käteen, kuin tuota kaikin tavoin vastenmielistä kummajaista. 53 vuotiaana ukkomiehenä tässä on ehtinyt jo yli puolensataa naista seivästää,että senkin puoleen on kokemusta jonka jakaisin. Esim, Aira Samulin,joka on jo vanha akka,on vielä sentään minihameessaan ja rintsikat paljastavassa läpikuultavassa puserossaan helvetin kuuma mimmi verrattuna molempiin Tukiaisten siskoksiin. Airan kuvan kanssa on joskus omaa kivaakin,mutta Tukiaisten - hyi Helvetti!

Äänestä
  • Ymmärrän että olet yh !!!

    Äänestä

Miksiköhän Tuksun sisko ei saa todistaa. No tässä muutama syy:

Julia on Tuksun sisko. He asuvat samassa talossa. Tuksu on täysin alistanut Julian tahtoonsa. Julia vihaa Artoa. Julian muistikuvat ylipäätään mistään kosteista juhlista lienevät äärimmäisen hataria.

Lopputulos: Hysteerinen viha itkupurkaus, jonka todistuksen arvo on tasan nolla.

Äänestä
  • hellokittyraivarit Jollaksessa, niin se menee

    Äänestä

Nimimerkki sanna kirjoitti hyvin Tuksun blogissa jossain vaiheessa:

"Olet muuttunut parodiaksi itsestäsi."

Kuvastaa tilanteen säälittävyyttä täydellisesti. Vuosia sitten, kun Tukiainen tuli ns. pinnalle, luulin ihmisten ilkeyttään häntä kiusaavan. Sittemmin olen avannut silmäni ja nähnyt miten tuo naiseksi itseään kutsuva käyttäytyy muita ihmisiä kohtaan, eläimiä kohtaan ja pakenee omaa vastuutaan elämästä.

Minulta ei löydy kyseiselle tapaukselle enää ymmärrystä, sääliä tai edes kiinnostusta. Antaa hänen pilata oma elämänsä niin pitkälle kuin tahtoo - mutta ei tueta tai mahdollisteta sitä valinnoillamme mennä katsomaan surkeita "esityksiä" tai tilaamalla vielä surkeampia lehtiä, jotka edesauttavat tämän ihmisraunion tempauksia.

Minä lopetan tähän, tee sinä sama.

Äänestä

NIINKÖ

Äänestä

Mikä on seuraava lööppi?

Äänestä

Tuksu-Kooma ja Olkalaukku-hobitti ovat kyllä oudoimpia porukoita,mitä tiedän. Kuinka on mahdollista että varsinkin Tuksu saa tehdä ja sanoa,sekä kirjoittaa aivan mitä haluaa??? Minä luulen että tällä menolla ottaa vielä joltakin kunnolla pataansa, niin tympääntyneitä alkaa porukat olemaan. Ja muutes, mulle soitti seiskan lehtimyyjä,kuukausi sitten,olipahan hyvä antaa lehdestä palautetta ja kyllä se lopulta myönsi, ettei seiska vastaa mun mielipidettäni kunnon viikkolehdestä,lukupaketista ja tuksu terveiset meni myös perille, hehheh. Joskus se vaan on sanottava,terävästikkin.

Äänestä
  • Hahhaaa..... olkalaukku-hobitti, vitsit et näädät keksii kaikkee * tirsk*

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


BabyFace-88 kirjoitti:

Ihmettelet, miksei Julia saa todistaa ... oiskohan ihminen vähän sekava todistamaan ? Ja tuo Vilhon kuva ... sama kuva ollut lehdessä ... ei Vilhoa sulla oo enään. Ja nuo kuvat ... huh ... jätä jo ne samat kuvat näyttämättä ja vanhat kuvat kokonaan pois ... Ja kyllä ... olet lihava ... et söpö etkä muutakaan. Jos oikeasti olet fiksu ... tule järkiis ja lopeta tollainen elämä ... et sä enään kauaa kiinnosta ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu