..en ole Juutalaisvastainen. (mutta salolainen tarkoittaa että hänellä on oikeus paukauttaa vaikka mitä sellaista joka tulkitaan Juutalaisvastaiseksi).
Salolainen
pam...
866
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yksinkertaisesti on niin että juutalaiset ovat USA:n rahamaailman ja virka-asteikon hallitsevissa asemissa. Ja kilpailuttavat demokraatteja ja republikaaneja vaalimarkkinointiavustuksiin perustuvassa järjestelmässä Israelia käyttäen. George W. Bush teki suuren voiton Israelinmatkalla ilmoittaessaan että rukoillessa Jahve käski hänen hyökätä Irakiin. Samaten Mitt Romney kävi sopimassa Netanjahun kanssa hyökkäyksestä Iraniin. Se mitä Obama joutui lupaamaan on tulevaisuus näyttävä. Ehkä Syyrian öljyvaroja...
Totuus ei pala tulessakaan eikä sensuurissa.
voisi olla jotain järkeä. Kristittynä Bush oletettavasti rukoili kristittyjen jumalaa. Miksi yleensäkään Israel pitää sotkea tähän, koska Sharon varoitti Yhdysvaltoja hyökkäämästä Irakiin. Heikentyneestä Saddamista ei ollut pelkoa Israelille, mutta Irak oli suojamuuri Irania vastaan.
Mistä tiedät mitä Romney kävi sopimassa? Kuulutko mahdollisesti Israelin hallinnon sisäpiiriin?
Mitä ovat Syyrian öljyvarat?
Totuus ei tosiaan pala. Ala sinäkin kirjoittamaan tekstiä, jolla on edes jotain tekemistä totuuden kanssa. Valheita osaa esittää kuka tahansa.
USAN ääriuskovaisten oppi on nimenomaan vnhatestamentillinen kosto uskonto. Netanjahukin kostaa sotilaalliset tappionsa muhaamalla mahdollisimman suuren joukon naisia ja lapsia.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/mitt-romney/9436624/Mitt-Romney-backs-Israeli-military-action-against-Iran.html
Syyria on öljynviejävaltio.
Hyvä että kokoomuspuolueestakin löytyy ihmisiä jotka realistisesti pystyvät arvioimaan, mitkä taustavoimat pitkälti hallitsevat Yhdysvaltojen politiikkaa ja kontrolloivat USA:n yleistä mielipidettä. Eri asia on se, mitä kannattaa sanoa julki ja mitä ei. Toisaalta Yhdysvallat ei ole Suomen kannalta kovinkaan tärkeä maa. Suomella on varaa ärsyttää amerikkalaisia ja amerikanjuutalaisia. Ainakin jonkin verran.
vuosisatojen on ollut vastaavia "totuudenpuhujia", jotka toistavat samoja väittämiä siitä, miten juutalaiset omistavat kaiken ja konrolloivat mediaa. Jälkeenpäin ne kaikki on tuomittu rasisteina.
Otetaanpa nyt reaalipoliittinen näkökulma. Kokoomuksen eduskuntaryhmässä on valtataistelu käynnissä. Salolaisen haastajana on nousemassa Ben Zyskowicz joka ei aio enää tyytyä pelkkään rakkikoiran ja mamujen liiskaajan asemaan. Tämä yksittäinen sivukommentti ei ilman taustatyötä olisi saanut USA:n kotkia hyökkäämään. Touhua ohjaillaan Tel Avivista kuten Jerusalem Postin mediamylläkästä huomaa. Amerikan tilanteesta saa kuvan kun lukee arvovaltaisen juutalaisrepliikin jossa ihmetellään miksei Salolaista ole vielä erotettu tehtävistään tämän pyhäinhäväistyksen vuoksi.
USA:n rikkaat juutalaiset varmaankin lähettävät Salolaiselle tiliotteensa, että hän niistä voi laskea heidän poliittisen vaikutusvaltansa.
Voisiko Salolainen nyt valaista meitä tyhmempiä siitä, mikä rikkaiden suomenruotsalaisten vaikutus Suomen politiikkaan on. Entäpä saamelaiset poromiehet tai mustalaisten kuningas?
Kiinnostaisi tietää myös mikä on muslimimaiden öljysheikkien vaikutus kyseisten maiden politiikassa.
suurimmillaan juutalaisten vaikutusvalta on Yhdysvaltojen hallinnossa ollut Clintonin presidenttikaudella. Muistamme sen aikana, jolloin rauha Israelin ja palestiinalaisten välillä oli kaikkein lähimpänä. Tämän logiikan mukaan Salolaisen kannattaisi vaatia juutalaisten vaikutusvallan kasvattamista Yhdysvaltojen johdossa.