Vetoomus pois pakkoruotsi-avaajalle!

Vaikka tarkoitus on hyvä, niin lopputulos ei. Meidän kielivapauden kannattajien ei kannata sotkea palstaa. Jätetään se svekojen huoleksi. Ei sotketa omaa palstaamme.

Riittää aivan hyvin, että yksi POIS PAKKORUOTSI-avaus on näkyvillä koko ajan. Monta sellaista sotkee palstan ja siitä hyötyvät vain pakkoruotsittajat.
8137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

YKSI pois pakkoruotsi-avaus sivua kohti riittää.

Jos se poistetaan, niin sitten vain uudestaan.

Äänestä

Taitaa kyseessä olla joku pakkoruotsittaja, joka tuota avausta laittaa ja sotkee palstaa.

Äänestä
  • Kyllä sinä tiedät ittekin, että meikäläisiä suomenkielisiähän se on, jollet peräti itte noita kirjottele. Voisi ottaa järjen käteen, jos sitä sillä on. Hölmöjä löytyy, kielestä riippumatta. Ei sitä tartte hyssytellä.

    Äänestä

Tämä palsta on täynnä ruotsinkielisiä yksinpuhelijoita, jotka eivät ole suostuneet ilmeisesti jo vuosia palstalla vietettyään kuuntelemaan sanaakaan muiden kuin ruotsinkielisten tarpeista.

Missä se keskustelu on?

Äänestä

EIkös tuo ole jonkun svekoilijan prcvo. Alkuperäinen idea on hyvä, silloin tällöin nootti muistuttamaan varsinaisesta asiasta.
Svekoilla hätä kun tekivät tappouhkauksia vihapalstallaan HBL:ssä, nyt yrittävät sabotoida tätä.

Äänestä

Jaa fanaatikolleko menisi järki päähän, hah hah.

Äänestä
  • Det känns bittert,vi svenkspråkiga som försöker arbeta för valfrihet får bara skit över oss av de här fanatikerna som inte vill annat än bråka.De bryr sig inte ett dugg om pakkosuomi eller pakkoruotsi,de vill ha krig.

    Äänestä

  • fria språkval kirjoitti:

    Det känns bittert,vi svenkspråkiga som försöker arbeta för valfrihet får bara skit över oss av de här fanatikerna som inte vill annat än bråka.De bryr sig inte ett dugg om pakkosuomi eller pakkoruotsi,de vill ha krig.

    En pois pakkoruotsikommentar borde räcka,allt annat är medvetet sabotage och störande av andras yttrandefrihet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kielivapaus! kirjoitti:

Vaikka tarkoitus on hyvä, niin lopputulos ei. Meidän kielivapauden kannattajien ei kannata sotkea palstaa. Jätetään se svekojen huoleksi. Ei sotketa omaa palstaamme.

Riittää aivan hyvin, että yksi POIS PAKKORUOTSI-avaus on näkyvillä koko ajan. Monta sellaista sotkee palstan ja siitä hyötyvät vain pakkoruotsittajat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu