Millainen paikka asua? Palvelut, yleiset kulkuneuvot, alueen rauhallisuus, jne.
Harkinnassa on hankkia asunto Koivistonkylästä. Ennen kokematon paikka!
Harkinnassa on hankkia asunto Koivistonkylästä. Ennen kokematon paikka!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
koivistonkylä on todella hyvä vaihtoehto yksi tampereen parhaista alueista. palvelut lähellä ja keskustaankin vaan muutama kilometri.
Rauhallinen, hyvällä paikalla oleva. Bussit keskustaan kulkevat suht hyvin, mutta tärkeimmät palvelut ovat lähellä.
ei siä saa kuin sinisen reiän ottaan ja takaraivosta nousee höyry...
Palvelut & yleiset lienee ok. Muutoin vähän pummahtava alue. Riippuu taas tietysti kadusta ja talosta. Ja mihinpä muuhun köyhällä on varaa.
...että jollain on varmasti jotain negatiivistakin ko. alueesta. No, tasapeli tällä hetkellä puolesta-vastaan...
Koikkari on pääsääntöisesti rauhallista omakotialuetta, keskustan palveluille ja suurmarketteihin lyhyt matka, mutta myös luontoon lenkkipoluille lyhyt matka. Koivistonkylän koululla on kirjasto ja jonkinverran vapaa-ajan toimintaa teineille ja muillekin.
Bussilinjoja jotka menevät ainakin läheltä: 21, 6 (poikittaislinja=ei keskustaan), 12.
Tervetuloa :)
Aivan loistava paikka asua oon itte asunu 15v koikkarissa enkä muualle oikein haluais palvelut on lähellä ja lisäks noihin busseihin niin tuleeha 26,71(paunu) lempääläntietä joka on kyllä aikalailla koikkarissa ja mitään muuta negatiivistä sanottavaa en keksi kun nää Rautaharkon "TOIVOT" (pultsarit)mutta ei niistäkään oo mitään haittaa ihan mukavia ukkoja kun on tullu seurattua niittenkin elämää kun asuu niitten kauppa reitin varrella. On hyvät liikunta mahdollisuudet,koulut lähellä ja on myös mukavia ihmisiä ja on kyllä tullu tavattua vittumaisiakin mut missä niitä nyt ei olis. Suosittelen paikkaa.