Vääristyneet Yritystuet

Business eetu

Kiitos MOT-ohjelmalle taas hyvästä dokumentista. Jos haluatte vielä parantaa ohjelmanne sisällön laatua, tehkääpäs dokumentti, pienten ja keskisuurten yritysten aluetuki vääryyksistä! Sieltä löytyy kymmeniä yrityksiä, jotka tekevät vuodesta toiseen kovaa tulosta ja kuuluvat parhaimpaan luottoluokitukseen.
Ja aina kun on hyvä vuosi, investoidaan lisää ettei tarvitse maksaa veroja. Sitten mennään paikallisen elinkeino asiamiehen luokse pummaan rahaa.. Voi perkele. Sitten seuraa se pahin vääryys!!! yhteiskunta antaa tukea tälle yrittäjä reppanalle, että hänen omaisuus kasvaa ja ettei tarvitse ottaa mitään riskiä. Sitten nämä pellet patsastelee paikallislehdessä ja jakavat yrittäjä mitaleita keskenään. Itse luokittelen tällaiset yrittäjät yhteiskunnan alhaisimpiin ”sosiaalipummeihin”. Näillä tukirahoilla voisi korjata kaikki vanhus ja päiväkoti ongelmat kerralla. Ymmärrän toki tuet aloittaville yrityksille sekä merkittäville vientiyrityksille, mutta en toimiville ja tulosta tekeville pikku lafkoille.
Ohessa mielenkiintoinen linkki, on karmeeta luettavaa ja vääristää kotimaista yritystoimintaa rajusti:
https://www.eura2007.fi/rrtiepa/projektilista.php?rahasto=EAKR&ps=10&la=1

Klikatkaa toteuttajan nimi saraketta, silloin saatte yritykset aakkosjärjestykseen.

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Demm

      Väärä foorumi, Kuusankoskella ei keskustella kuin mopopojista. Mutta hienoa että joku yrittää edes herättää keskustelua oikeista asioista, kiitos ja kumarrus!

    • EAKR?

      Tartteeko noita tukia maksaa takaisin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      222
      4842
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      45
      3288
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      36
      2975
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      84
      2943
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      61
      2842
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2665
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2391
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2197
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      149
      1551
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1220
    Aihe