Helou kaikki yh äidit

Ja oikein hyvää itsenäisyyspäivää... tuo päiviä kuuluu meille, raskaan työn raatajille perheen äideille yh äideille. Liputuspäivä, ja itsenäisyyspiä = äitienpäivä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No kyllä se itsenäisyyspäivä kuuluu Suomen itsenäisyydelle ja sotiemme veteraaneille. Kyllä he ovat suuren työn itsenäisyytemme eteen tehneet.

Äitienpäivä on erikseen, tärkeä sekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meille liputetaan kirjoitti:

Ja oikein hyvää itsenäisyyspäivää... tuo päiviä kuuluu meille, raskaan työn raatajille perheen äideille yh äideille. Liputuspäivä, ja itsenäisyyspiä = äitienpäivä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu