upea 5 vuotias Arabian tamma saatavilla uusi hevonen perheen

Cassie on minun henkilökohtainen Vaellusratsastuksen Arabian tamma hevonen ja hän voi mennä 15 mailia nopea ravi on polkuja ja haluat jatkaa mailia lisää. Hän on hauska hevonen ratsastaa ja on todella kypsynyt ihana ennakkoluuloton trail hevonen. Cassie on osoittautunut hän on muinaisen Arabian luovuttamisesta seisoi hänen pudonnut ratsastaja pelottava tilanne. Olen pudonnut pois hänen samalla ulos polkuja ja hän on tullut käynnissä takaisin löytää minut mieluummin olla vierelläni eikä yrittää juosta takaisin navettaan. Cassie haluaa olla minun yritys yli seurustelua muiden hevosten ja aina pitää silmällä minua, kun olen ulkona. Hän on kaunis esimerkki suuri Pinto Arabian ja esimerkki kauneuden,luonteenlaatu, urheilullinen kyky ja sydämen pyrimme rotu.

ota sähköpostiosoite: [email protected]

5

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • retwy

      troll ?

      • jonki--

        todennäköisesti ei, hoono soomi taitaa tälläkin myyjällä vain olla. Tosin tiedä mikä tautipesäke ratsu sieltä ilmaantuisi jos erehtyy.


    • Pinto arabi? En ole koskaan nähnyt enkä edes kuullut kirjavista arabeista. Saatan olla väärässäkin, mutta epäilen hyvin vahvasti, että jos oikeasti on pinto väriltään, niin ei kyllä ole ainakaan täysiverinen arabi.

    • Jasmi K.

      on olemassa myös pinton värisiä arabialaisia,mutta silloin niillä on jossain,vaikka jopa 100 vuotta sitten elänyt pinto ori esi-isänä.Se väri voi tulla siitä:)

    • Totta, kävin uteliaisuuttani tutkiskelemassa asiaa. :) Minäkin löysin mainintaa siitä, että kirjavat arabit ovat joko pinton ja arabin risteytyksiä, tai kuten sanoit, jossain niiden esivanhemmissa on pintoa. Ovat kyllä upean näköisiä, kieltämättä, mutta eivät silti ole puhdasrotuisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8426
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      504
      7687
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      224
      5733
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      102
      4850
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4684
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      178
      4574
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      111
      4508
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4246
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3860
    Aihe