Millaisia kokemuksia teillä on avoliitosta ravun kanssa? Tai millaisia avokkeja te ravut koette itse olevanne? Aiheuttiko yhteen muutto ongelmia, vai onko käsitys yhteiselämästä samanlainen, vaikka horoskooppimerkit olisivat eri? Olenko nyt nalkissa mökkihöperön vahdittavana?
Rapu avokkina?
2
211
Vastaukset
- t:rapulainen
No mulle on koti tärkeä paikka, mutta en kyllä kutsuis itseäni kotihiireks. Tykkään olla paljon myös muualla ja nähdä ihmisiä, tuttuja, perhettä, ystäviä. Iman sitä avokkiakin. Mulle on myös punainen vaate, jos mut kahlitaan kotiin! Tarvitsen ilmaa ja omaa tilaa, jo odotan sitä myös puolisolta.
Toki yhteiset ajat ovat tärkeitä, mutta ei se nyt kivaa ole 24/7 istua naamat vastakkain kumppanin kanssa. Puolisolla on myös sama käsitys asiasta, eli molemmat mennään ja tullaan, hyvällä yhteisymmärryksellä, ei mustasukkasuutta ja kyttäämistä kiitos!
Yhteenmuutossa ei niinkään ollut ongelmaa, ainoa vaan että molemmat vähän arkaili sen suhteen, just että pelkäs toisen olevan liian omistushaluinen, mutta sekin käsitys korjaantui nopeasti. :)
Saako kysyä mitä merkkiä itse edustat? - miukumauku
itse olen rapuna kotia rakastava... perhe etusijalla ensin ja heidän tarpeet ja toivomukset ruuan suhteen jne. pidän että saan vähän omaa aikaa ei vain muita tavatakseni, riittää jos vain saan olla yksin välillä. en jaksa jatkuvaa surinaa ympärilläni, voi johtua kiputiloistani.
niin ja näin tuon yhteiselämän käsitys mut perusasioissa ok.. ei ollut ongelmia yhteenmuutossa. toiset vaikuttaa pitävänsä rapua kahlehtijana, ei pidä paikkaansa minun kohdalla. omasta kahdesta avoliitosta kumpanakin kertana on toinen osapuoli huomaamatta vain ajautunut minun asuntooni ja sit ollaan vaan jääty saman katon alle:)
en pidä itseäni mökkihöperönä mutta en kaipaa jatkuvasti muiden seuraa, osaan viihdyttää itseäni. olen seurallinen ja pidän muiden ihmisten seurastakin. vähän kohdallani on sanonta " kohtuus kaikessa"
jos olet muuttamassa yhteen ravu kanssa, selvitä heti alussa määrätyt asiat mistä ett tinki tai halua luopua, silloin ett jää kiikkiin tai vahdittavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2226286Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1875866Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai155454Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j744134Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1393482Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303303HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212996Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan62467Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2402361- 1302244