Järkyttävä veto keneltä lie että tv:ssä ja arvokkaissa juhlissa laitetaan ihminen tiedottomaan tilaan. Sietäisi hävetä ja sympatiat kanervan puolella. Järkyttävää!
LINNANJUHJAT ja mentalisti+ kanerva
järkyttävää
9264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kanerva on seksikäs ja sanavalmis mies. Sääli että hän joutui Tukiaissotkuun.
En yhtään ihmettele että naiset pyörii ympärillä. Taitaa Elina vain olla rekvisiittaa.
Ike on PELLE ja sille on oikeen maata lattialla sille NAURETAAN. Asia oli sovittu ja Ike innoissaan telkkarissa, lienee uus muija tekstari kierrossa taas.
Mut ne MITALLIT, Ike ei ole tehnyt mitää sellasta, josto moisia helyjä annetaan. Huijari, rikollinen ei kuulu moiseen "luattamustehtävään".
Ruma mies on vielä tuo äijä. Ihme, et joku tommosta edes äänetää vai onko Ike sitten todella parasta LANDEN antia??
Ike on pelle mutta todella mautonta mentalistilta luvata, että ei hypnoosia ja sitten olikin.
Oleellisen asia tuossa "lattialla makaamisessa" oli, että Ilkka EI kaatunut lattialle. Karma itse pukkasi Ilkkaa niin, että hän kaatui. Ihan eri asia kaatua ja tulla kaadetuksi.
Äärimmäisen tylsä koko "temppu" Mentalisti liikutti kynää, ei Kanerva.
Kynätemppu oli lapsellinen. Siinä kynän painopisteen paikkaa muuttui. Tapoja on useita. Siihen voidaan käyttää esim. jousta tai nesteen virtaamista säiliöstä toiseen. Todennäköisesti kynässä on kaksi erillistä säiliötä, joiden välillä on pieni reikä. Taikatempun tekijä on säilyttänyt kynää taskussaan pystyasennossa niin, että toinen säiliö on tyhjä ja toinen täysi. Taikuri tietää sekunnilleen sen ajan, mikä kuluu painopisteen siirtymiseen niin, että kynä keikahtaa pois lasin päältä. Kynähän ei kierinyt pois lasin päältä vaan se kaatui pituussuuntaan.
Tuossa Karma kyllä mokasi pahasti omaa uskottavuuttaan ajatellen, kun sortui tuollaiseen peruskoululaisten tuntemaan "taikatemppuun"!
Helvata sentään nää paukapää tosikot...Olisi nyt Kanerva vaan kämpinyt pystyyn ja naureskellut koko jutulle ,mutta nyt sitten mietitäänkin jälkipuintia.. Eipäs tosikkomaisuus vaivannut kun otti vastaan syntymäpäivä lahjuksia ja värkkäsi tekstareita kaikenmaailman pimuille.. Lyön vetoa että naama on ollut muikeassa virneessä.. Missäs se virne nyt oli??? Mitä hän tässä jutussa menetti,ei yhtikäs mitään ..Sensijaan olisi saanut mainetta sopeutuvana kansan miehenä kun ei mene sormi suuhun hassussakaan jutussa vaan selvittää sen mennentullen...
Temppu oli aivan käsittämättömän nolo.
Kävi sääliksi Kanervaa.
Mitä ihmettä liikkui "mentalistin" omassa päässä kun alkaa juhlavieraita tökkiä kumoon "kevyessä hypnoosissa" lattiatasoon. Käsittämättömän tyhmä veto.
Viihdyttäjän arvostelukyky petti, myös loppuhuipennus eli kynän liikuttaminen "ajatuksen voimalla" oli typerä temppu.
Taikuri Iiro Seppänen olisi ollut taitavampi ja tyylikkäämpi ja viihdyttävämpi valinta linnan juhliin kun joku takakireän oloinen komentelevan könkkö karma josta puuttuu rentous ja hyväntuulisuus täysin.