Olen siis 1,5v tytön kummilapsi ja joululahjaa pitäisi keksiä. Tytöllä on vanhempi ja nuorempi sisko, joten lähes kaikki peruslelut löytyvät, mikä vaikeuttaa lahjan keksimistä eikä itselläni ole lapsia, jotta tietäisin mitä tuon ikäiset tykkäävät tehdä. Mitä siis olette ostaneet lahjaksi?:)
1,5v joululahja
7
206
Vastaukset
- 774433688
Lelut on aina silti pop, samoten vaatteet, vaikka saakin siskon vanhat, niin perus vaatteet ovat vähän kuluneita, eli bodyt ja paidat ja housut.
T:kahden pikkutytön äiti - Hassu lapsus
En kyllä usko, että olet 1,5-vuotiaan tytön kummilapsi.
Kummi varmaankin olet tuolle 1,5-vuotiaalle. :)- It is just a life
No pitikö tästäkin päästä tänne pätemään? Varmasti ap on huomannut virheen mutta eipä tuo nyt maata kaatava virhe oo.. GET A LIFE!!!
- Hassu lapsus
It is just a life kirjoitti:
No pitikö tästäkin päästä tänne pätemään? Varmasti ap on huomannut virheen mutta eipä tuo nyt maata kaatava virhe oo.. GET A LIFE!!!
Toivotan hankielämää itsellesi. Kommenttisi oli tuota omaani vieläkin hölmömpi. Päde ominesi. :)
- oli pakko
jos se tarkoitti TYÖTÖN kummilapsi :D
- Hassu lapsus
Eikös kaikki 1,5 vuotiaat ovat työttömiä? Poikkeuksena ehkä mainosten vauvat. ;)
- ...
Ainot/vaalpun. Reinot? Hackmanin Muumi-atrimet? Mauri Kunnaksen kirja, jollaisen voi sitten ostaa monta vuotta aina erilaisen? Pulkka? Lumilapio?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167180- 1992567
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1072053En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761558Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911089- 41990
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46969- 79889
- 45739
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7728