4. Kaikki Gimmelin jäsenet
3. Sofi Oksanen
2. Jenni Vartiainen
1. Chisu
Miehistä
1. Antti Tuisku
2. Arttu Wiskari (BED)
.. jatkakaa listaa !
Lista tunnettuja suomalaisia bulimikkoja
20
2583
Vastaukset
- hömelö olet
Mitähän yrität tuolla sanoa? Pönttö.
- älkääs viittikö
No on tossa perää: Jenni vartiainen on laihtunut aika hurjasti 20v aikana, tissitkin kadonneet. Arttu Wiskari sen sijaan ei varmaan oksenna yhtää ruokaa ulos vaikka mässäisikin. Miten Antti Tuisku tähän liittyy? Vakava asia, tällä ei saisi vttuilla!!
- minttu sekä ville
Antti Tuiskun pulleat posket kertovat turvonneista sylkirauhasista. Myös perseposket turvoksissa mutta se johtunee varmaan poikaystävien määrästä.
Arttu Wiskarin perässähän lukee BED = Binge Eating Disorder eli ahmimishäiriö. Ei siis oksenna.- pau123
ei vittu mitä settiii :DDD
- mbsämdnäämä
Laura Lepistöä ainakin täällä joku oli bulimikoksi ehdottanut. Bb Kätliniä joskus mietin, kun naama on aika leveä ja muuten pieni nainen.
- 8+11
Ei helkkari! toi sun lista on sofi oksasta lukuunottamatta täysin tuulesta temmattu!
kaikkee se sinäkin keksit...
Linda Cullberg (Lampenius) ja Sanna Kiiski ovat ainakin julkisesti myöntäneen bulimian ja puhuneet sairaudesta. - hntäk,ä,uäl
Miten muka Antti Tuiskulla on bulimia? Ei näytä bulimikolta. Cheekillä sen sijaan on naama ja posket kuin hamsterilla. Jenni Vartiainen?
- safka maistuu
No kerroppas miltä buliimikko sitten näyttää?? Jos se näyttää Jenni Vartiaiselta niin ei taida buliimikoilla olla mitään hätää ulkonäön puolesta...Törkeeetä spekulointia.
- kaikkikeinot käyttöö
safka maistuu kirjoitti:
No kerroppas miltä buliimikko sitten näyttää?? Jos se näyttää Jenni Vartiaiselta niin ei taida buliimikoilla olla mitään hätää ulkonäön puolesta...Törkeeetä spekulointia.
Jennilllä on aika korkeet poskipäätj a pulleet posket suhteessa muuhun naamatauluun, vois viitata bulimiaan. En oo varma kun en oo kysynyt.
http://www.anna.fi/wp/wp-content/uploads/2012/03/jenni_vartiainen_pysty-253x300.jpg - hönötin
kaikkikeinot käyttöö kirjoitti:
Jennilllä on aika korkeet poskipäätj a pulleet posket suhteessa muuhun naamatauluun, vois viitata bulimiaan. En oo varma kun en oo kysynyt.
http://www.anna.fi/wp/wp-content/uploads/2012/03/jenni_vartiainen_pysty-253x300.jpgno ei ole tossa lärvissä mitään bulimiaan viittaavaa.
- kaikkeesitä
kaikkikeinot käyttöö kirjoitti:
Jennilllä on aika korkeet poskipäätj a pulleet posket suhteessa muuhun naamatauluun, vois viitata bulimiaan. En oo varma kun en oo kysynyt.
http://www.anna.fi/wp/wp-content/uploads/2012/03/jenni_vartiainen_pysty-253x300.jpgAAHAHHAAA :D "Jennillä on korkeet poskipäät ja pulleet posket"
Mitä muuta tuohon kommenttiin voi enää sanoa, ku nauraa :D
Jos korkeat poskipäät = bulimia, niin sit vähintään jokatoisella olis noilla perustein bulimia.
Eli pitäiskö kaikkien kasvot näyttää sit tältä ettei epäiltäs bulimiaa?
http://yle.fi/uutiset/vogue_haataa_liian_laihat_ja_nuoret/6082297 ?
- huhhuh1
"Kaikki Gimmelin jäsenet" ja "Jenni Vartiainen". Jenni oli Gimmelissä.. :D Ihan tuulesta temmattu koko lista, paitsi Sofin osalta.
- 8++9
jollain talipäällä ei oo elämää, niin kehitellyt omasta päästä tuon listan... Puuh.
Aloittaja ei vaan tajuu sitä, että ihmisillä nyt vaan voi olla luonnostaan pyöreämmät ja kulmikkaat kasvonpiirteet. - aSFFA
Chisu ??? oikeesti ?? Ahahahhaha
- pajunvitsa1
Mitä ihmettä laulaja Johanna Kurkelalle on tapahtunut? Hoikka hän on ollut aina (siis sinä aikana kun on julkisuudessa ollut), mutta hän vain tuntuu laihtuvan vuosi vuodelta. Oikein hätkähdin, kun näin Joulu mielelle -konsertin. Kohtahan tuo kuihtuu olemattomiin. O_O
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/viihde/1024px_x_614_px_kuvat_uudet/2012/11/1542615-max555x555.jpg - paska karita
Karita Tykkä / Tuomola.
Aina rokannut ns. "hamsteri" -lookkia.
(sylkirauhast turvoksissa oksentelusta)
Lisäksi tyhmä ku saapas. - ömögrmhömjömröxt
Sanni Haahdenmaa?
http://www.google.fi/search?hl=fi&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=16&gs_id=7&xhr=t&q=sanni haahdenmaa&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.bGE&biw=1366&bih=598&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=Ghk-UeqRD-TE4gTLjYHoBg#um=1&hl=fi&safe=vss&tbm=isch&sa=1&q=elina haavisto&oq=elina haavisto&gs_l=img.3..0j0i24l3.61650.65436.0.65690.14.9.0.5.5.0.110.800.6j3.9.0...0.0...1c.1.5.img.w-yw6ZH1SlA&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.bGE&fp=4b731392cb2626c5&biw=1366&bih=598&imgrc=QPuC__Nf6DjYYM:;22JISlFoPaD-4M;http://yle.fi/uusipaiva/kuvat/2012/id33853-kuva1.jpg;http://yle.fi/uusipaiva/jutut/;300;170 - mischievous
Voi hyvän tähden teitä...
Viimeksi mainittu Sanni Haahdenmaalla on pyöreät kasvot luonnostaan.
Jokaisesta pyöreäposkisesta ei tarvitse bulimikkoa leipoa! Sellainen ihminen, joka todella on ns. hard core bulimikko, jonka sylkirauhaset TODELLA on turvoksissa, sen huomaa siitä, että se ei istu henkilön kasvoihin. Kasvot ovat TURVONNEET.
Eikä kaikilla bulimikoilla edes ole niin turvonneet s.rauhaset. Siihen vaaditaan todella rankasti oksentelua ja nestetasapainon julmettu epätasapaino. Muuten kutakuinkin joka neljännellä suomalaisella olisi naama turvoksissa kuin juopolla. - fgämrhämjär
Ainakin siihen olen kiinnittänyt huomiota, että monilla leveänaamaisilla joita olen epäillyt bulimikoiksi myös ässät sössöttävät. Samoin tuolla Sanni Haadenmaalla..
- hdrjötkätk
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=Olivia Culpo Donald&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43828540,d.bGE&biw=1366&bih=598&safe=vss&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=9UBHUZu5C83U4QTk7IC4BQ#imgrc=OEreV4EC1EmyVM:;wHWSWIf3jx5bxM;http://www.contactmusic.com/pics/lf/miss_usa_2_090113/miss-universe-olivia-culpo-donald-trump-crowns_20048192.jpg;http://www.contactmusic.com/photo/miss-universe-olivia-culpo-donald-trump-crowns-new-miss-usa-at-trump_20048192;500;750
Jopa vuoden makkara Miss universum vaikuttaisi kasvojensa perusteella bulimikolta? Ainakin sen verran turvoksissa naama :(
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww701150EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 77813
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23625- 28604