Keskustaa lähellä oleva ja

itsensä ylentänyt Sapiens dux (yksi nimimerkeistään) taitaa tänään olla reissussa?
Hän kuulema lähettelee työaikanakin läppärillään tänne sekojuttujaan.
On sentään kuitenkin töissä, ainakin vielä.
566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samaan aikaan on yllättäen elukaksi itsensä ylentänyt Sonnimies reissussa.......

Äänestä
  • Onneksi minä olen täällä kepulireppanoiden opastajana.

    Äänestä

  • Josko lie taas Phi Phi-saarilla?

    Äänestä

Raamatussakin sanotaan, notta joka itsensä ylentää, se alennetaan.

Äänestä
  • Tai ainakin tyhmäksi todetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Res. stm kirjoitti:

itsensä ylentänyt Sapiens dux (yksi nimimerkeistään) taitaa tänään olla reissussa?
Hän kuulema lähettelee työaikanakin läppärillään tänne sekojuttujaan.
On sentään kuitenkin töissä, ainakin vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu