Rikas joulupukki

Kirjoitan sinulle toiveen, jotta toisit mulle purjeveneen. Jos et kuitenkaan katso minun olleen riittävän kiltti niin joku hyvä purjehdusasukin käy. Jos sen ilkeät vielä evätä niin tuo edes kumisaappaat. Mutta sen purjekahvan saat tunkea hanuriin, t. Jamppa
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei se ehdi nyt tuoda paattia, kun palstalla oli joku tuhma setä joka poistatti viestini ja sen poistaminen lahjalistalta teettää ylitöitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tonttu kirjoitti:

Kirjoitan sinulle toiveen, jotta toisit mulle purjeveneen. Jos et kuitenkaan katso minun olleen riittävän kiltti niin joku hyvä purjehdusasukin käy. Jos sen ilkeät vielä evätä niin tuo edes kumisaappaat. Mutta sen purjekahvan saat tunkea hanuriin, t. Jamppa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu