Availin Marean kuskinovea pienellä pakkasella ja se yllättäen jäi käteen (ovi jäi kiinni....). Olen purkanut oven siihen kuntoon, että kahva on irti ja havaittu korjauskelvottomiksi. Tilasin uuden kahvan, aion vaihtaa siihen alkuperäisen lukkopesän, onko ohjeita, miten lukkopesän saa irroitettua kahvasta?
Marea (Bravo/Brava) lukkopesän purkaminen
Cosander
2116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En ole ihan varma, mutta muistelisin, että sieltä pitäisi löytyä pieni lukkorengas ja avain pitää olla paikallaan kun vetää lukkopatruunan ulos..
Jep, kiitos vinkistä. Sain sen purettua, pienen sokan joutui irroittamaan ja jousen poistamaan kolme ristipääruuvia suojuksesta irti niin siinähän se oli. Sokan sai pois kun ensin hieman rasvaili ja sitten popniitin terävällä päällä vasaralla hieman auttoi. Nyt vaan odotellaan että uusi kahva saapuu ja koko homma takaperin!