Eihän meillä näin

23243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Eihän meillä ainakaan ihan näin törkeästi ole asiat. Vai onko sittenkin?

Äänestä

Tukirahat loppu, neljän vuoden "äkillisen rakennemuutoksen" kausi loppumassa, kuinka nyt suu pannaan Navitas kehitys ja Teollisuuskylä?

Kuka maksaa?

Äänestä

Akkutehdas! Onhan meillä akkutehdas ja oliko se 20miljoonaa löysää rahaa kyseiselle projektille? Sillälailla. Olisiko tutkinnan paikka....

Äänestä

Pöty ja Tiina ovat jo tutkineet. Mitään eivät älynneet.

Äänestä
  • Kuulutko sinä niihin älyttömiin, jotka hyväksyivät -3milj. budjetin? Niihin, jotka rahoittavat konserniyhtiöitä mm. minun verovaroilla? Konserniyhtiöitä, jotka tuottavat tappioita ja velkaannuttavat minua ja kaikkia varkautelaisia 3000euron verran?

    Onneksi olkoon. Varkaudesta tullut Suomen velkaisempia kuntia! Mutta onneksi meillä on lentokenttä :-) Pas.oilla aikatauluilla ja vielä pas.kemmilla koneilla. Käyttöste -44%... Että meillä menee hyvin!

    Äänestä

  • Mitä Pekka ja Tiina sinun mielestäsi ovat tutkineet? Ja mitä he eivät älynneet?

    Äänestä

  • älyätkö vastata? kirjoitti:

    Mitä Pekka ja Tiina sinun mielestäsi ovat tutkineet? Ja mitä he eivät älynneet?

    Eivät ole vielä tähänmennessä älynneet mitään! Vanhoja jauhavat.

    Äänestä

  • johan taas... kirjoitti:

    Kuulutko sinä niihin älyttömiin, jotka hyväksyivät -3milj. budjetin? Niihin, jotka rahoittavat konserniyhtiöitä mm. minun verovaroilla? Konserniyhtiöitä, jotka tuottavat tappioita ja velkaannuttavat minua ja kaikkia varkautelaisia 3000euron verran?

    Onneksi olkoon. Varkaudesta tullut Suomen velkaisempia kuntia! Mutta onneksi meillä on lentokenttä :-) Pas.oilla aikatauluilla ja vielä pas.kemmilla koneilla. Käyttöste -44%... Että meillä menee hyvin!

    Ja höpö, höpö taas.

    Äänestä


  • Ja niin edellee kirjoitti:

    Ja höpö, höpö taas.

    ?????

    Äänestä

  • P. Keto T. Görlund kirjoitti:

    Eivät ole vielä tähänmennessä älynneet mitään! Vanhoja jauhavat.

    Niinhän sinä luulet ja mistään et tiedä mitään.

    Äänestä

  • MOT palaa vielä uskoisin. Tekivät ympäri Varkautta kuvauksia Keski-Savon Teollisuuskylä oy kiinnosti kuulemma.

    Äänestä

Sanonpa vain, että tuuliviiri ei tiedä mitä tekee. Laitettiinko nappulan suukki kiinni?

Äänestä

"12 miljoonan euron rästit eivät pidä paikkaansa." (Teollisuuskylän johtaja J.Karvinen)

Tuulesta temmattuja väitteitä vai ovatko?

Äänestä
  • Puhuu totta, jos niitä on vaikka enemmänkin, mistä näistä tarkasti tietää :)

    Äänestä

Hei, mitä maksoi lämmitettävä kauppakatu?

Jos vaikka demari vastais.

Äänestä

älkää jauhako samaa, mutta mitäs maksoi seikkailu "Savon hankinnassa".

oliks' tämäkin demarien aikaansaannoksia?

Äänestä

Paljonko on palanut veroeuroja jo sampilaitokseen, vai omillaanko hommaa
pyörittävät?

Äänestä
  • Eipä ole tainnut mennä kuntalaisten verovaroja sinne.

    Äänestä

  • Mätäne hurus kirjoitti:

    Eipä ole tainnut mennä kuntalaisten verovaroja sinne.

    Onneksi loppuu eu:n rahoitukset Varkaudesta. Päästään kaikki puhtaalle pöydälle ja oikean yrittämisen makuun ;-)

    Äänestä

  • Mätäne hurus kirjoitti:

    Eipä ole tainnut mennä kuntalaisten verovaroja sinne.

    Vaikka avustukset tulisivatkin EU:lta, kyllä ne ovat siitä huolimatta verorahoja.
    Ei ole mihinkään ylöskirjattu, vaikka olisikin jokueuro ihan Varkautelaisten rahoja.

    Äänestä

Kaupunki tarvitsee uusi ideoita sekä osaavia ihmsiä ! Nyt vain herää kysymys että tietääkö kukaan että mistä heitä saisi Varkauteen ja mitä ideoita täällä voisi toteuttaa !

Nyt kun Navitaksen maratoni loppuu niin voitaisiinko autolla jaa kilpaa sama reitti ja siten saada katsojia sekä kuljettajia tulemaan Varkauteen ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tukitukituki kirjoitti:

Tämä ei meillä onnistuisi, vai,
Virastoissa. http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288523078293.html

Tai tukirahoissa http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012121016434332_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu