"Meidän alalla työpaikka on varma, kun osaa venäjää."

2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uutisen lopuiussa oli kommentti, "että "nuorten halukkuus venäjän opiskeluun on vähäistä". Ja mistä ihmeestäköhän se johtuu?!!!

Jos poistettaisiin pakkoruotsi, niin varmasti löytyisi venäjän lukijoita runsaasti. Ja muidenkin hyödyllisten kielien lukijoita.

Suoranaista epärehellisyyttä on kommentoida maamme kieliopintoja mainitsematta pakkoruotsin vaikutusta!

Äänestä

"Lisää pakkoruotsia" ?????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisää pakkoruotsia kirjoitti:

-> lisää pakkoruotsia.



http://www.taloussanomat.fi/palvelut/2012/12/11/talta-alalta-saa-toita-ilman-koulutustakin/201243537/12

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu