Onko muita Java ohjelmia muuta kun Sun Java ja Microsoftin VM jota ei enään mistään tunnu saavan.
Muita Java ohjelmia?
Toni
3704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Java-ohjelmia on varmasti tuhansittain, ja Java Virtual Machineitakin löytyy useampia. 5sekunnin googletuksella löytyi esim. seuraava linkki:
http://www.geocities.com/marcoschmidt.geo/jvm.html
Mulla ei toimi noi pelit ollenkaan ja olen koittanut Sunin javaa ja VM:n. Mikähän mahtaisi olla paras vaihtoehto vai pitääkö mun kaikki asentaa koneelle yksitellen ja testata toimiiko.
Varmimmin toimii Sun:n JVM ja sillä tulet varmasti toimeen aivan loistavasti.
Jos haluat johonkin J2EE-sovellukseen lisää potkua ja hienosäätömahdollisuuksia, niin silloin sovelluspalvelinvalmistajien (IBM, BEA) omat JVM:t on hyvä vaihtoehto.
Kaiken tarvittavat pystyy tekemään Sun:n JVM:llä ja jos olet vasta valitsemassa JVM:n, niin tuskit tarvitse esim BEA:n JVM:ssä olevia roskienkeräys algoritmeja tai profilointia.