Kuka kertois mistä tulee summa n.430e kun laajakaista siirretty yritys toiminnan vuoksi pisteestä a pisteeseen b. Puhelinlaitoksen laskussa vain maininta 1,0h ja ks summa.
Ei tarvitse kuulemma eritellä ja maksettava on kun lasku jo lähetetty!!Viime vuonna vajaa 50e kustannukset!!
Laajakaistan siirto.
3
233
Vastaukset
- Asiakass
Toimistomaksut..
Paras kusetuskeino jo vuodesta 1885. - jepjep
Operaattorithan tarjoaa kuluttaja-asiakkaille avaukset ja siirrot ilmaiseksi tai lähes ilmaiseksi..
Yrityksiltä yleensä otetaan sitten vähintäänkin ne todelliset kulut, jotka liittymän siirrosta aiheutuvat. Tosin yritykset saavatkin noin muuten parempaa palvelua. Ainahan voi toki tilata yrityskäyttöön perus kotiliittymän, mutta ei kannata sitten itkeä kun ongelma tulee, eikä apua saakaan heti. Yritysliittymien viat (maksavien asiakkaiden) priorisoidaan korkeammalle viankorjauksessa.
Kyllähän tuo liittymän siirto työtä aiheuttaa, oli se sitten kuluttaja-asiakkaan tai yritysasiakkaan liittymä..
Keskuksella kytkentämuutokset, mahdollisesti matkanvarrella kytkentämuutokset ja vielä kiinteistön talojakamossa kytkentämuutos. Mahdollsiesti vielä yritysliittymään mahdollisesti kuuluvan vuokrapäätelaitteen asennus.
Päälle toki vielä ns. toimistotyöt osoitemuutokseen liittyen. - kivakiva4
Joo, ei se laajakasitan siirto ihan nappia vaihtamlla tapahdu. Jos uskot virheen sattuneen, niin ihmeessä soita asiakaspalveluun. kyllä heillä on velvollisuus kertoa, mistä loppusumma koostuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,675426Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381056Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042