Kuka kertois mistä tulee summa n.430e kun laajakaista siirretty yritys toiminnan vuoksi pisteestä a pisteeseen b. Puhelinlaitoksen laskussa vain maininta 1,0h ja ks summa.
Ei tarvitse kuulemma eritellä ja maksettava on kun lasku jo lähetetty!!Viime vuonna vajaa 50e kustannukset!!
Laajakaistan siirto.
3
236
Vastaukset
- Asiakass
Toimistomaksut..
Paras kusetuskeino jo vuodesta 1885. - jepjep
Operaattorithan tarjoaa kuluttaja-asiakkaille avaukset ja siirrot ilmaiseksi tai lähes ilmaiseksi..
Yrityksiltä yleensä otetaan sitten vähintäänkin ne todelliset kulut, jotka liittymän siirrosta aiheutuvat. Tosin yritykset saavatkin noin muuten parempaa palvelua. Ainahan voi toki tilata yrityskäyttöön perus kotiliittymän, mutta ei kannata sitten itkeä kun ongelma tulee, eikä apua saakaan heti. Yritysliittymien viat (maksavien asiakkaiden) priorisoidaan korkeammalle viankorjauksessa.
Kyllähän tuo liittymän siirto työtä aiheuttaa, oli se sitten kuluttaja-asiakkaan tai yritysasiakkaan liittymä..
Keskuksella kytkentämuutokset, mahdollisesti matkanvarrella kytkentämuutokset ja vielä kiinteistön talojakamossa kytkentämuutos. Mahdollsiesti vielä yritysliittymään mahdollisesti kuuluvan vuokrapäätelaitteen asennus.
Päälle toki vielä ns. toimistotyöt osoitemuutokseen liittyen. - kivakiva4
Joo, ei se laajakasitan siirto ihan nappia vaihtamlla tapahdu. Jos uskot virheen sattuneen, niin ihmeessä soita asiakaspalveluun. kyllä heillä on velvollisuus kertoa, mistä loppusumma koostuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2193670Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen163607Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä932632Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman162219Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling612192Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131936Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue491757- 901601
- 861245
- 731175