Kirjoitelkaa näin Joulun alla...

Positiivisista asioista / ilmiöistä / ihmisistä / paikoista, mistä vaan mikä saa sinut hyvälle mielelle,

Itselle tulee ekaks mieleen kokonaisuus; Polvijärvi on positiivinen paikkakunta, ihmiset on ystävällisiä ja auttavaisia.

Pistäkää paremmaksi.
9391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Yleensäkin Pohjois-Karjalaiset ovat lämminsydämisiä, iloisia, auttavaisia, ahkeria ihmisiä. Kerrotaan ja kuunnellaan toisen kuulumisia.
Iloista Joulun odotusta kaikille!

Äänestä

Aivan aavistuksen aikaa
odotellaan
Pukki punalakkinen
poroansa paijaa
Kohta kilisee kulkunen
kiitää kelkka keikkuen
kakaroiden kilttien kotia kohti
Lapsukaiset laulakaa
Muuten menee menojaan
Poro, pukki, paketit

Nyt kilttinä kaikki!

Äänestä

Noh!
Positiivia juttuja! Missä viipyy? Maailimanloppuako ootatte? Ei tu!

Äänestä

Hyvää alkanutta. -13 vuotta!
Nyt on vuosi aikaa joulun alla kirjoitella positiivisia juttuja.
Kohta tulee aurinkoiset päivät ja luonnonvaloa riittää!

Äänestä

No nyt on jälleen luonnonvalo vähenemässä ja saadaan nauttia rauhoittavasta pimeydestä. Kynttilät luo tunnelmaa ja Joulukin saapuu jälleen noin kolmen kuukauden kuluttua. Kyllä aika huristaa.
Positiivistä mieltä kaikille! Pysytään terveempänä!

Äänestä
  • Kynttilät luo tunnelmaa ja kullan viekkuun on kiva käpertyä hämärtyvänä iltana

    Äänestä

  • Romantikko # kirjoitti:

    Kynttilät luo tunnelmaa ja kullan viekkuun on kiva käpertyä hämärtyvänä iltana

    No nyt se joulu tulee just kohta jälleen! Vuosi on mennä hurahtanut siitä, kun joku aloitti tämän ketjun.
    Ei tässä nyt osaa eritellä positiivisia asioita kun jotensakin koko mieli on positiivinen.
    Oikein hyvää ja leppoisaa joulun odotusta kaikille!
    ( puol vuotta niin ollaan juhannuksessa)

    Äänestä

Huippuvuosi omalla kohdalla takana, meni nopeasti ja antoi paljon positiivisia kokemuksia.

Hyvää joulunaikaa ja vuodenloppua kaikille tasapuolisesti...

Äänestä

Nyt sitten voidaan kohta laulaa " ensi vuonna saapuu hän..."
Aika rientää. Hyvää Uutta Vuotta kaikille!
Pidetään mieli positiivisenä niin jaksetaan eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joulumieli meille kirjoitti:

Positiivisista asioista / ilmiöistä / ihmisistä / paikoista, mistä vaan mikä saa sinut hyvälle mielelle,

Itselle tulee ekaks mieleen kokonaisuus; Polvijärvi on positiivinen paikkakunta, ihmiset on ystävällisiä ja auttavaisia.

Pistäkää paremmaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu