Olen aikomassa hankkia Canal digitalin ja heidän digiboksinsa tulee kauppaan mukaan. Mutta onko mahdollista kytkeä heidän uusimpiin digibokseihin (http://www.canaldigital.fi/tuotteet/#boksit ja ohjeet bokseihin http://www.canaldigital.fi/asiakaspalvelu/) tallentava dvd-soitin joka on Lg RC 388. Aikomuksena olisi tallentaa ohjelmia dvdlle mutta näissä kummassakin boksissa on yksi scartin paikka ja sekin on tarkoitettu sellaisiin televisioihin jossa ei ole hdmi:tä. Siis voisinko yhdistää dvdn canalin boksin scartiin ja tallennus onnistuisi?
tallennus
3
219
Vastaukset
- kyllä onnistuu
Onnistuu kyllä.
- Miraclebox parempi
Kannattaa muuten hankkia boksiksi Miraclebox, se on huomattavasti parempi kuin Canal Digitalin omat boksit vaikka maksaakin vähän enemmän, tässä olis malli joka maksaa 180 euroa:
http://www.satshop.fi/digiboksit/dvb-s2/miraclebox-6-hd-pvr.html - dsgfsgffafasdfdsf
suosittelen lisäämään boksiin usb-kiintolevyn niin sitä perusboksiakin voi käyttää tallentavana sen jälkeen. on kätevä kun ohjelmaoppaasta suoraan saa klikata tallennukset.
toki jos pysyvästi jotain haluaa säästää, niin sitten sieltä tallenteistasi toistat videon ja samaan aikaan tallennat sen lg:lläsi.
btw, kaikille asiakkaille tuli parit lisäkanavat jakeluun. perhe hd-pakettiin tuli ainakin mt3 fakta xl, mtv3 leffa ja mtv3 juniori. ilman lisämaksua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1793470Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552157- 422028
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4161142Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171039- 57958