tallennus

rerfg

Olen aikomassa hankkia Canal digitalin ja heidän digiboksinsa tulee kauppaan mukaan. Mutta onko mahdollista kytkeä heidän uusimpiin digibokseihin (http://www.canaldigital.fi/tuotteet/#boksit ja ohjeet bokseihin http://www.canaldigital.fi/asiakaspalvelu/) tallentava dvd-soitin joka on Lg RC 388. Aikomuksena olisi tallentaa ohjelmia dvdlle mutta näissä kummassakin boksissa on yksi scartin paikka ja sekin on tarkoitettu sellaisiin televisioihin jossa ei ole hdmi:tä. Siis voisinko yhdistää dvdn canalin boksin scartiin ja tallennus onnistuisi?

3

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä onnistuu

      Onnistuu kyllä.

    • Miraclebox parempi
    • dsgfsgffafasdfdsf

      suosittelen lisäämään boksiin usb-kiintolevyn niin sitä perusboksiakin voi käyttää tallentavana sen jälkeen. on kätevä kun ohjelmaoppaasta suoraan saa klikata tallennukset.
      toki jos pysyvästi jotain haluaa säästää, niin sitten sieltä tallenteistasi toistat videon ja samaan aikaan tallennat sen lg:lläsi.

      btw, kaikille asiakkaille tuli parit lisäkanavat jakeluun. perhe hd-pakettiin tuli ainakin mt3 fakta xl, mtv3 leffa ja mtv3 juniori. ilman lisämaksua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      233
      10723
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      72
      2952
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2648
    4. 88
      2520
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2212
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2089
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      127
      1293
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      922
    Aihe