Pitäkää mielessä seuravissa vaaleissa Niinistön

saama kultainen Freudenthal-mitali hän on siis vahvasti RKP:n talutusnuorassa. Toivottavasti ihmiset tajuaisivat, ettei sellaista miestä voi toiselle kaudelle äänestää, joka avoimesti halveksuu enemmistön äidinkieltä ja kulttuuria. Eihän tässä maassa enemmistö äänestäisi RKP:n ehdokastakaan presidentiksi, koska kaikkihan me tiedämme mitä siitä seuraisi suomenkielisille.
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niinistön pakkoruotsin kannatus oli tiedossa jo ennen presidentinvaaleja. Niinistö toimi paljon halveksittavammin kuin monet muut pressaehdokkaat jotka olivat avoimesti pakkoruotsituksen ja kaksikielisyyden kannalla. Niinistö ei kertaakaan kertonut oikeata kantaansa vaan pyöritteli asiaa ilman mielipidettä.

Mutta kampajoimalla seuraavissa vaaleissa Niinistöä vastaan voi olla että Niinistö jää yhden kauden pressaksi. Pitää muistaa Niinistön puheet ja arkistoida ne tulevia pressanvaaleja varten.

Hjallis harkimo oli laitettu keräämään Niinistölle rahaa ja hyvin hän onnistuikin hommassaan. Paljon saatiinkin kasaan ruotsinkielisitä rahaa joten Niinistö vain maksaa velkaansa.

Siispä toivon mukaan Sauli jää yhden kauden pressaksi.

Tämä on hyvä pitää mielessä. Kansa ei unohda harhaanjohtajiaan vaan joidenkin poliitikkojen romahdus tulee yllättäen.

Kun pakkoruotsi muutaman vuoden jälkeen poistuu, joutuvat ne poliitikot jotka ovat tähän asti olleet pakkoruotsin takuumiehiä suuren halveksunnan kohteiksi. Kansa ei unohda vaikka suuri osa kansasta ei vielä välitä tai ole tietoisia pakkoruotsin haitoista.

Sauli Niinistön, Lipposten, Urpilaisen, Tuomiojan, Jyrki Kataisen, Folktingeting puheenjohtajan Kimmo Sasin, Jan Vapaavuoren, Alex Stubbin, Heidi Hautalan ym. tapaiset pakkoruotsin takuumiehet unohdetaan poliitikkojen hautausmaalle aivan kuten Lipposelle kävi.

Hävetkää suomalaiset heikkoja johtajianne.

http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=76796:presidentti-niinistoe-puolustaa-kaksikielisyyttae&catid=26:politiikka&Itemid=30

Äänestä

Kannattaisi muistaa että Niinistön auttoi presidentiksi Timo Soini, joka tarpeettomalla ehdokkuudellaan vei Paavo Väyryseltä presidentinvaalien toiselle kierrokselle pääsyyn tarvitut ratkaisevat äänet. Väyrynen olisi ollut Niinistön ainoa todellinen haastaja ja Niinistöä verrattomasti älykkäämpänä ja kokeneempana henkilönä kokoomuksen painajainen. Lisäksi Väyrynen olisi ollut NATO-vastainen ja EU-kriittinen ja iskenyt kiinni juuri noihin olennaisiin teemoihin. Mutta - kiitos Soinin Väyrysen selkään iskemän puukon - Niinistön vastaehdokas toisella kierroksella oli surkuhupainen Pekka Haavisto, jonka tappio Niinistölle oli etukäteen päivänselvä asia. Kaikki sujui siis täysin kokoomuksen ja Helsingin Sanomien (joka synnytti koko keinotekoisen Haavisto-ilmiön) suunnitelman mukaan.

Äänestä

Niinistö valitaan kuitenkin uudestaan vuonna 2018, ja vieläpä entistä suuremmalla enemmistöllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei Niinistölle kirjoitti:

saama kultainen Freudenthal-mitali hän on siis vahvasti RKP:n talutusnuorassa. Toivottavasti ihmiset tajuaisivat, ettei sellaista miestä voi toiselle kaudelle äänestää, joka avoimesti halveksuu enemmistön äidinkieltä ja kulttuuria. Eihän tässä maassa enemmistö äänestäisi RKP:n ehdokastakaan presidentiksi, koska kaikkihan me tiedämme mitä siitä seuraisi suomenkielisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu