Osaako kukaan neuvoa mistä saisin opetuspolkimen autoon Tampereen seudulta?
opetuspoljin
5
624
Vastaukset
- keltaisesta pörssistä
Siellä niitä on myytävänä kasapäin. Varaosamaailmakin ja varaosaliikkeet ylipäätään myyvät. Tahtovat vaan pyytää aika paljon muutamasta raudan kappaleesta ja vaijerinpätkästä. onnea.
- vielä
Sinun pitää myös asentaa se autoosi ja muutoskatsastuttaa. Mikään näistä ei ole iso homma mutta varaa aikaa ja soittele katsastuskonttorille ja poliisille, mitä kaikkea tarvitset ennenkuin voit laittaa kolmion auton perään.
Opettajan täytyy myös suorittaa opettajankuvakoe katsastuskonttorilla. Itse olen opettanut kaksi ja aloitin juuri tämän kuvakokenn suorituksella koko ruljanssin.
Rutkasti säästin rahaa autokouluun verrattuna. Että kyllä kannattaa. - mari
vielä kirjoitti:
Sinun pitää myös asentaa se autoosi ja muutoskatsastuttaa. Mikään näistä ei ole iso homma mutta varaa aikaa ja soittele katsastuskonttorille ja poliisille, mitä kaikkea tarvitset ennenkuin voit laittaa kolmion auton perään.
Opettajan täytyy myös suorittaa opettajankuvakoe katsastuskonttorilla. Itse olen opettanut kaksi ja aloitin juuri tämän kuvakokenn suorituksella koko ruljanssin.
Rutkasti säästin rahaa autokouluun verrattuna. Että kyllä kannattaa.Kiitos vastauksestasi!Näistä olinkin kyllä jo selvillä,mutta osaatko sanoa vielä saako samalla opetusluvalla opettaa kaksi oppilasta,vai pitääkö hankkia aina uusi lupa?(Lupa on kuulemma 9kk voimassa,mutta koskeeko se vain yhtä opetettavaa?)
- Oma lupa
mari kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi!Näistä olinkin kyllä jo selvillä,mutta osaatko sanoa vielä saako samalla opetusluvalla opettaa kaksi oppilasta,vai pitääkö hankkia aina uusi lupa?(Lupa on kuulemma 9kk voimassa,mutta koskeeko se vain yhtä opetettavaa?)
Tämä on käsitykseni. Mutta sekin selviää em viranomaisilta. Lykkyä tykö vaan.
- opettajan
mari kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi!Näistä olinkin kyllä jo selvillä,mutta osaatko sanoa vielä saako samalla opetusluvalla opettaa kaksi oppilasta,vai pitääkö hankkia aina uusi lupa?(Lupa on kuulemma 9kk voimassa,mutta koskeeko se vain yhtä opetettavaa?)
Ei tarvitse käydä kuvakokeessa, jos opetus tapahtuu kahden vuoden sisällä. Soita ihmeessä poliisille ja konttorille niin asia on kerralla selvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327