Elämässä eteen päin.
Rakastan vieläkin tätä saavuttamatonta.
Joten suren kun en saa häntä.
Hän vain on ainoa sydämessäni.
Mitään muuta en kaipaa
Rakastan vieläkin tätä saavuttamatonta.
Joten suren kun en saa häntä.
Hän vain on ainoa sydämessäni.
Mitään muuta en kaipaa
Vastaukset 18
Vanhimmat
toimia,kun näet hänet.niin itse tekisin.
Ei tässä eteenpäin pääsekkään, se tunne repii niin syvät haavat etteivät ne parannu luultavasti koskaan. Sain olla kanssasi hetken aikaa, mutta sitten sinusta piti luopua, naimisissa kun olet. Et halunnut jatkaa kaksoiselämää etkä jättää perhettäsi minun vuokseni. En voisi ikinä syyttää sinua siitä, mutta en tiedä miten pystyn jatkamaan elämääni tästä eteenpäin. Tuntuu siltä, että elämässäni ei ole enää mitään tarkoitusta. Mitään syytä nousta aamulla sängystä ylös. Järki tiesi jo alunperin kuinka tässä tulee käymään, eli satutan vain itseäni ihastumalla ja rakastumalla sinuun. Silti halusin elää ne hetket kanssasi ja saada olla lähelläsi, enkä antaisi niitä pois mistään hinnasta.
Niin kauan kun tämä tunne palaa sisälläni en voi tuntea mitään ketään muuta kohtaan, en pystyisi päästämään ketään lähelleni tuntien vieläkin ihosi lämpöä ja tuoksua. Jätit ikuisen jäljen minuun, ikuisen kaipauksen joka hajottaa minut sirpaleiksi.
nyt tuossa tekstissä on liian paljon tuttua,ainoastaan minä en ole naimisissa,muutoin epäilisin,että tuo on minulle.
Tosiaan hetket kanssasi olivat mahtavia. Ihastuin ja rakastuin sinuun. Silloin oli pakko lopettaa kun en pystynyt kaksoiselämään. Nyt tilanne on toinen ja voin sinut ottaa omakseni! haluatko vielä? Kootaanko sirpaleemme kasaan ja muututaan yhdeksi palaksi jolla on sama suunta elämässä? Sinä tulet useimmista paikoista mieleen kuten lomamatkalta, huoltoasemalta ja useammasta muustakin paikasta ja se saa aina kaipauksen tunteen päälle. Otathan pian minuun yhteyttä ja korjataan sinun ja minun haavat.
ainakaan minä en omista yhteystietojasi,jos minua tarkoitit ;(
laita sulle viestiä synttäri päivänäsi!
Joten toivottavasti jatketaan siitä mihin jäätiin :)
hyvä. ;)
kun toivotan sulle onnea. toivottavasti saat sanottua paluu viestissä mitä haluat :)
missäs kuussa minulla on synttärit?
En ole päässyt minäkään, sutittelen.
onneks on hyvät talvirenkaat,muutoin metsähallitus kutsuisi.
Minun rakkauteni on naimisissa ja uskon että pysyykin. Hän tietää tunteeni ja näiden tunteiden syventyminen puolin ja toisin pakotti tähän ratkaisuun. Jostain oli luovuttava, näin ei voinut jatkua loputtomiin jollei avioeroon ole aikomusta.
oletko nähnyt hänellä sormuksen`?entäs aviomiehen? et..
On tällä miehellä sormus ja tiedän hänen olevan naimisissa.
itsekkin vaimona olleena en pitänyt miestäni liehakoivia naisia kovinkaan hyvänä avioliitollemme.teidän tapaus on varmaankin eri,joten ei siitä enempää.
Tiedän.. ei minulla ole tekooni tai tunteisiini mitään puolustusta. Korkeintaan se, että en liehakoinut vaan minua lähestyttiin. Muuta en toivo kuin että pääsen tästä surusta yli.
no eipä avioerostakaan toipuminen minulle helppoa ollut,onneksi on lapsi joka antaa mielekkyyden elämään.jotain iloa siitä miehestä siis oli.
laitan mutta antakaa nyt niitten varuttujen olla, ei ne ikinä eroa siitä puolisostaan, ymmärrän kyllä tunteet, mutta anna olla, elä satuta itsees enempää.