Eli omistan 4 marsua., yksi uros on yli 6 v ja se ei jaksa työntää papanaa ulos ja se jää pyllyn/munien alle ja se haittaa marsua. Se likaa sen vatsan alusen ja "pippelin" pitää aina ite ottaa paperilla pois kun ei vaan tule pois. Mitä voisin tehdä?
Kakkaami ongelmia tarvitsen apua!!
pikkarainen3
372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kannattaisko käyttää vaikka eläinlääkärillä. Tosin olen kuullut, että urosmarsuilla muutenkin on "kakkakanjoniksi" nimetty alue, jonne tuppaa jäämään kuonaa ulostuksen yhteydessä.
Ummetustaummetusta...Omalla marsulla (uros) oli sama ongelma silloin tällöin. Koita vaihtaa vetisempään ruokaan ja jotkut sanovat että ananasmehu auttaa melkein kaikkeen :D Sitten viet eläinlääkäriin jos jatkuu pitkään. Pahimmilaan voi tulla vaikka joku tulehdus kun kaikki paikat likasena :/
No nyt kävi huonosti Booris nukkui pois 22.12:(