Keskusta on kokonaisvaltainen ja parhaiten asioita hoitava puolue. Tottakai silloin pitää ottaa huomioon koko Suomi, ei vain asutuskeskukset ja nopea rahanteko. Kokoomus edustaa elämää kokemattomilla "voimillaan" juuri mainittua hössötystä ja hölmöyttä, joiden päässä näkyy ihmisen ja luonnon loppuun palaminen.
Pitää olla tolkku ja sitä Keskusta parhaimmillaan edustaa, joskin on huomioitava, että olemme kovin pikkutekijä ja painoarvo on myös sen mukainen
Pitää olla tolkku ja sitä Keskusta parhaimmillaan edustaa, joskin on huomioitava, että olemme kovin pikkutekijä ja painoarvo on myös sen mukainen
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta miksi kepu ajaa niin väkisin liittovaltioon maatamme.
EU tasoinen taludenpito on kait kykynsä näyttänyt mutta
kepu ei sitä oivalla ?
Mitäs horiset ihan joutavia? Keskustassa on osaamista ja ymmärrystä enemmän kuin Demareissa ja Kokoomuksessa yhteensä.
Asioita pitää katsoa kokonaisvaltaisesti ja se tarkoittaa kompromissien tekoa. Niihin ei kuitenkaan tule ehdoin tahdoin pyrkiä vaan pitää oivaltaa myös mustavalkoiset asiat.
Piti vielä lisätä se Keskustan yleispiirteistä, että miesrakkautta emme sulje pois. Maaseudulla ei riitä naisia tasapuolisesti ja siksi hyväksymme muutkin ratkaisut.
Armeijasta minulla on kokemusta näistä asioista ja tasapainoisena yleisjohtajana näen myös sekin puolen Keskustalaisten hyväksyvän.
Tässä maassa on jotakin prkeleen pahasti vialla, arvioi millä mittarilla tahansa.
Yksi mittari on liikalihavien suuri määrä, verrattuna vaikka Ruotsiin. Ei tyytyväinen, kuten ei myöskään aktiivinen ihminen turvota itseään muodottomaksi.
Ensimmäisenä tulevat mieleen nämä kolme:
- S-L Anttila
- P. Lehtomäki
- A. Saarikko
Kaikilla takataskujen väli lähes metri.
En puhunut yksittäitapauksista vaan laajemmassa mittakaavassa. Taas nähtiin, että kokonaisuuksia ymmärtäviä on harvemmassa.
Helsingin kaupunkilehden B1 sivulla oleva juttu on varsin mielenkiintoinen.
Liikalihavien maiden kymmenen kärjessä ovat maat, joissa tuloerot ovat äärimmäisen suuria.
Köyhät joutuvat niissä maissa syömään rasvaista ja sokeria sisältävää halpaa ruokaa ja lihovat niiden vaikutuksesta.
Unkari on mielenkiintoinen poikkeus kapitalismin ihanuudesta. Sosialismin aikaan siellä syötiin melko terveellisesti.
P.S. Ellei Sinulla ole enemmän eväitä keskusteluun niin kannattaisiko harkita mitä möläyttelee?
Eiköhän kajauteta kolminkertainen eläköönhuuto noille kolmelle laaja-alaiselle yksittäistapaukselle.
ELÄKÖÖN ELÄKÖÖN ELÄKÖÖÖÖÖN!
Kovin huvittavaa kun joku pöljä puhuu "keputolloista". Kyllä täälläkin on konkreettisesti osoitettu, että ne tollot luuraavat ihan muualla.
Ho hoo, ho hoo, hulluja nuo yhteen pisteeseen toljottavat.