Toivottavasti Suomen kaunis Sara voittaa

Kaikkea hyvaa

Kaikkea hyvaa ihanalle edustajallemme Miss Universum kilpailuun, jotka pidetaan 19.12.12. Facebookissa voi kayda aanestamassa omaa kandidaattiamme.
Sara on saanut melkein kaikkien ennusteiden mukaan huippupisteet (9,1) joten paikka loppukilpailussa pitaisi olla taattu.

Sara on kasvoiltaan prinsessamainen ja sieva kuin nukke. Ja mika parasta han on aito eika hanta ole tarvittu kirurgisesti korjailla. Hanella on virheeton iho ja paksut kiiltavat hiukset. Vartalo on sopusuhtainen ja luusto kaunis. Yleensa suomalaiset tytot tahtovat juuri tassa jaada pois junasta - suomalainen perima on romuluinen.

Toivotan kaikkea hyvaa maamme edustajalle. Seuraan innolla ensi viikon tapahtumia netin valityksella, silla Saralla on mahdollisuuksia vaikka voittoon. Han on mitaan pelkaamatta jo vetanyt osansa hienosti. Kansallispukukierros ihastutti monia, Sara oli pukeutuneena "ensilumeen" eli pukuun joka korosti hanen upeita varejaan.

Monet missiasiantuntijat ovat sanoneet, etta olisi jo aika saada kruununperija pohjoismaista. Anne Pohtamon tittelistakin on kulunut jo kaksikymmenta vuotta. Ehka meilla Saran myota olisi mahdollisuus saavuttaa tama ylpeys ja kunnia.

13

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hghfhgf

      Olen kiinnittänyt siihen huomiota, miten joka vuosi hehkutetaan etukäteen suomalaisen missin voittomahdollisuuksia. Miten ne ovatkaan korkealla, varmana voitto tulee! Aina kirjoitetaan, miten hirvittävästi kuvataan jne. Ja sitten hiljaa julkaistaan, kuinka suomalainen ei päässyt finaaliin. Noh, saattaahan tänä vuonna olla poikkeus. Mutta tuohan onkin puoliksi ulkolainen.

    • Kaikkea hyvaa

      Katsoin juuri uimapuku- ja kansallispukukierroksen You tubesta. Wow, kyllapa mielta lammitti. Meidan Sara on aivan omaa luokkaansa!

      Te,jotka moititte etta Sara ei ole" kunnon " suomalainen... Ajatelkaapas vaikka nain, etta nyt Suomi saa helkkarin hyvaa mainetta siita etta lahettaa maansa edustajaksi jotain muuta kuin perinteisen Eloveena tyton. Tama asia on niin hienoa PR;aa meille ettei paremmasta valia. Pieni Suomi on aina kulkenut aikaansa edella ja tallainen avoimuus ja ennakkoluulottomuus on maineellemme hyvaksi.

    • Sara on kaunis

      Televisioidaanko nuo kisat Suomeen suorana?

      PS. Anne Pohtamon hienosta voitosta on kulunut kohta jo neljäkymmentä vuotta. Hänet valittiin 1975.

    • no thanks

      Olen katsonut Sara Chafakin asuja näissä MU- kisoissa ja hän paljastaa liikaa vääristä kohdista. Ei sellaisella pärjää. Tacky kuten englanniksi sanotaan.

      Myöskin Saran kasvoissa ei ole mitään lämpöä vaan hän näyttää kovalta ja rahvaanomaiselta pikku pyrkyriltä.

      Toivon että tuomaristokin nämä jutut huomaa.

      • Kaikkea hyvaa

        Ei minusta Saran asuissa ole mitaan vikaa. Naissa kisoissa pelataan vartalolla ja naytetaan rohkeasti saarta ja vatsaa. Suomalaiset tytot ovat aina olleet liikaa taka-alalla ja ujoja ja pelastyneen oloisia ja usein puvut ovat olleet vanhanaikaisia ja peittavia. Ehka joidenkin on vaikea kestaa tallaista uutta itsevarmuutta ja nuorta naista joka haluaa menna urallaan eteenpain.

        Mutta mitapa tassa kiistelemaan, makunsa kullakin. Kisojen televisioinnista en osaa sanoa muuta kuin etta huomenillalla kahdeksalta amerikkalaisilta kanavilta voi katsoa suorana. Peukkuja pystyyn, odotan innolla!


      • Sara on kaunis
        Kaikkea hyvaa kirjoitti:

        Ei minusta Saran asuissa ole mitaan vikaa. Naissa kisoissa pelataan vartalolla ja naytetaan rohkeasti saarta ja vatsaa. Suomalaiset tytot ovat aina olleet liikaa taka-alalla ja ujoja ja pelastyneen oloisia ja usein puvut ovat olleet vanhanaikaisia ja peittavia. Ehka joidenkin on vaikea kestaa tallaista uutta itsevarmuutta ja nuorta naista joka haluaa menna urallaan eteenpain.

        Mutta mitapa tassa kiistelemaan, makunsa kullakin. Kisojen televisioinnista en osaa sanoa muuta kuin etta huomenillalla kahdeksalta amerikkalaisilta kanavilta voi katsoa suorana. Peukkuja pystyyn, odotan innolla!

        Tarkoitko siis, että torstaiaamuna klo 6.00 Suomen aikaa voi alkaa katselemaan? Vegasissahan kello on tuolloin 20.00 (vielä keskiviikko). Anna jokin hyvä linkki johonkn kanavaan.


    • Kaikkea hyvaa
    • Tummat vei taas voit

      No eipä Sara erottunut siellä tarpeeksi edukseen ei päässyt edes 16 parhaan joukkoon kuten ei edelliset missimmekään. Mielestäni Sara oli ihan nätti, mutta se nätti ei vaan riitä pitää olla tyrmäävän upea. Saran kasvonpiirteet olivat ihan nätit, mutta hieman "tylsät" ainakin noin miss universumiksi.

      http://www.iltalehti.fi/viihde/2012122016475134_vi.shtml

    • petosta

      Saran piti voittaa? tässä nähtiin taas totuus! Ei pärjännyt!!

    • valitettavaa-

      Miss amerikka,aika luisen näköinen ja ne kengät tekee jalat rumaksi, varpaat harottaa yli ja on luisen näköiset.Saralla kauniimpi vartalo,ja muutenkin kauniimpi.

    • Kikkelis kokkelis!

      Jos Saralla olisin ollut hieman urheilullisempi vartalo eli hieman enemmän lihasta ja hieman vähemmän rasvaa, niin olisi ehkä ollut jotain mahdollisuuksia menestyä.

    • näin se vain on

      Ei ollut mitään jakoa missillämme noissa kisoissa, Kauneutta pitää olla että siellä menestyy! pikkusieveys ei riitä/riittänyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      118
      1639
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe