Sinä olit mustasukkainen, minä äkkipikainen. Kummallakaan ei olisi ollut syytä käytökseensä. En uskaltanut koskaan sanoa, että rakastin sinua. Kun kaikki päättyi, yritin esittää, että ei se minun elämääni kaatanut. Kyllä kaatoi.
Mikään ei ole entisellään. Mikään ei tunnu miltään. Yhteiset muistot saavat pään sekaisin, vieläkin. Kaipaan, ikävöin, rakastan yhä, onpa se järkevää tai ei.
Askel tästä mihin tahansa suuntaan olisi helpotus. Ei koskaan enää mitään. Nyt heti jotain pientä. Joskus kaukaisessa tulevaisuudessa jotakin.
Teet minut hulluksi vieläkin. Sekä pahassa että hyvässä :)
Mikään ei ole entisellään. Mikään ei tunnu miltään. Yhteiset muistot saavat pään sekaisin, vieläkin. Kaipaan, ikävöin, rakastan yhä, onpa se järkevää tai ei.
Askel tästä mihin tahansa suuntaan olisi helpotus. Ei koskaan enää mitään. Nyt heti jotain pientä. Joskus kaukaisessa tulevaisuudessa jotakin.
Teet minut hulluksi vieläkin. Sekä pahassa että hyvässä :)
Vastaukset 28
Vanhimmat
kannattaisi joskus aukaista se sanallinen arkkunsa.
Vaikea paikka on minullekin. Olin mustasukkainen, myönnän. Se sumensi järkeni ja ajatteluni.
Suunnaton vääryys pääsi tapahtumaan josta joudun nyt kärsimään isosti.
Tätä vääryyttä ei mikään maallinen mahti pysty minulle korvaamaan.
Voit korjata tilanteen niin kauan kuin toinen on elossa. Muista se.
Mua ahdistaa niin syvälle. Niin voitaisiin korjata kun elossa. Mulla on niin kova ikävä, että kohta pakahdun tähän paikkaan.
Kaikki on niin pahasti levällään. Miten tästä nyt pääsisi eteenpäin?
entä se toinen ?
Yhdessä eteenpäin. Voisi olla että yhdessä selviäis kaikesta paree
ihminen voi puhua vain omasta puolestaan.
Olenkohan se mä?
,koska aloitus ei ollut multa.
kun itsekin toimin joskus ennenkuin ajatus lähtee mukaan... äkkinäinen. Ja kärsimätön, vaikka ei ehkä uskoisikaan... eihän se aina johda parhaaseen lopputulokseen. Kärsimys on varmasti yhteinen.
no voi harmi että ihmiset sössivät turhaan hyvä suhteensa. No, minkä sille luonteelleen silti voi, vai voiko? Niin? Uskon että voi.
Aprinkoinpas, koska olit vastaavassa tilanteessa?
Mitäpä jos aloittaja nainen eli se äkkipainen ottaisi siihen mustasukkaiseen mieheen yhteyttä ja juttelisitte asiat selviksi?
Molemmat saisi helpotuksen ja pääsisivät jatkamaan elämään yhdessä tai erikseen.
Täällä on turhaa liiaksi kirjoitella kun teot pitää tehdä toisaalla.
Seuraat oikeita jälkiä - talven lumessa ne on helpompi havaita. Myönnän ettei ollut kivaa seurata vierestä tätä sun kuviota ja tuli haastavia tilanteita, joihin en osannut oikein suhtautua. Ja munkin elämässä tapahtui silloin. Vesiaiheinen filmi tuli tänään katsottua, veteenkin liittyy muistoja. Meidän täytyy toimia yhdessä, jotta pääsemme eteenpäin.
Miten vesi liittyy meihin? Kolmen sanan tarkempi vihje, kiitos.
Edenvsmnsteri tykkää Sinusta.
Siihen minulla on erikoislahjoja, sinun hulluksi tekemiseen :)
Joskus haluaisiin jotain, vielä paljon, ja se joskus olisi mielellään hyvin pian.
Luultavasti tiedän mitä tapahtui! Ihastuit mun ulkonäköön ja ystävällisyyteen mutta olit järki suhteessa ja tälle minä en mahtanut mitään. Koska olen vähä semmonen idiootti järjellisesti riski että kaikki olisi sössitty oli liian suuri siihen se kaatui.
Jotenkin niin siinä kävi, että olin järkisuhteessa, mutta halusin intohimoa. No sitä kyllä myös sain ;)Olen pahoillani kaikesta, sydänsuruista... Mutta ihastuin kyllä myös muuhun kuin ulkonäköön, kokonaisuuteen. Olisin silloin halunnut puhua kanssasi aivan kaikesta...
Se olet sinä !!! =))))) Kaiketi meillä vaan oli niin paljon huonoa tuuria. Niin minäkin olisin halunnut puhua sun kans vaikka mitä.
Kumpa tää olis...
Jos jotain haluaa sopia -on tultava vastaa, eikä jäpitettävä omassa punkkerissa itsepäisesti...
ota siis yhteyttä luuriin, jos haluat.
Kun aikaa kuluu ja kolmansia osapuolia ilmestyy kuvioihin mukaan on todella paha enää mitään tehdä .Eikä ketään toisaalta voi loputtomiin odotellakaan .Enpä usko kaipaavani ketään .Ei sitä ihmistä ollutkaan jonka perään haikailin se oli vain mielikuva jonka olin hänestä luonnut ei vastannut todellisuutta .Oma moka
joo, kone menee nyt kiinni ja tämä lähtee ulos. Nää on niin nähty eikä näille mitään käyttöä missään koskaan ole. Jonnin joutavaa, en mä jaksa pah. Se on moro.
Anna mustasukkaiselle vielä mahdollisuus. Uskon, että hänestä tuntuu yhtä pahalta. Älkää antako tuollaisen lopulta niin pienen asian pilata kaikkea hyvää!
Tarkoitat palstarauhaa.
Mutta muista , se olit sinä joka teit minut mustasukkaiseksi. Olisinhan minäkin kai voinut tehdä sinutkin , mutta en kai ole sitten niin epätoivoinen.
Nyt , vedä vittu päähäsi :)
Hyi miten rumasti sanottu.
Olette siis toimittajia.