Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

edin vihjeet jälleen

huippuluokkaa. nyt se voi lesoilla taas osumillaan on se kova jätkä
7147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miksei se pidä vedoista kirjaa? Millä panoksin se pelaa esim. näitä Barcelonaa vastaan päälle 20 vieraskertoimia, sanoo aina pari lanttia eli tarkottaako 2 euroa mitä se heittää kankkulan kaivoon?

Äänestä
  • Se ei pelaa vihjeitään kun pöytälaatikkoon ja maksaa laskunsa Iltiksen tilistä ja sillon kun se pelaa se vetää näille isoille yhtiöille koska sehän julistaa että kaikki kohteet singlenä ja eihän vihjeen antajan velvollisuus ole pelata mitään kunhan laskee niitä kerroinrajoja ja tekee erilaisia arvioita ja kilpailuja mutta rahallisesti se ei eläisi peleillään vaikka voi prosentuaalisesti olla netolla pari prossaa,ei muuten ole maininnut asiasta ainakaan parin vuoden aikana,kai se on niin arka aihe et kysyjät raakataan heti.

    Äänestä

  • Miinus Edi kirjoitti:

    Se ei pelaa vihjeitään kun pöytälaatikkoon ja maksaa laskunsa Iltiksen tilistä ja sillon kun se pelaa se vetää näille isoille yhtiöille koska sehän julistaa että kaikki kohteet singlenä ja eihän vihjeen antajan velvollisuus ole pelata mitään kunhan laskee niitä kerroinrajoja ja tekee erilaisia arvioita ja kilpailuja mutta rahallisesti se ei eläisi peleillään vaikka voi prosentuaalisesti olla netolla pari prossaa,ei muuten ole maininnut asiasta ainakaan parin vuoden aikana,kai se on niin arka aihe et kysyjät raakataan heti.

    Ilta-sanomissa oli jokunen vuosi sitten sellainen sijoitusmittari, se meni pahasti pakkasen puolelle ja vajaan puolen vuoden sisään koko mittari hävisi niitten sivuilta. Syytä ei kerrottu mutta seuraajat tietävät miksi, vihjeet oli törkeän tappiollisia siinä loppuun kuluneessa sloganissa; pitkässä juoksussa.



    Joku sivuilla notkuva voi kysyä ediltä miksi se lopetettiin, vahvasti kuitenkin epäilen että kysymyksestä seuraa bannia.

    Äänestä

  • PokerDevil kirjoitti:

    Ilta-sanomissa oli jokunen vuosi sitten sellainen sijoitusmittari, se meni pahasti pakkasen puolelle ja vajaan puolen vuoden sisään koko mittari hävisi niitten sivuilta. Syytä ei kerrottu mutta seuraajat tietävät miksi, vihjeet oli törkeän tappiollisia siinä loppuun kuluneessa sloganissa; pitkässä juoksussa.



    Joku sivuilla notkuva voi kysyä ediltä miksi se lopetettiin, vahvasti kuitenkin epäilen että kysymyksestä seuraa bannia.

    edi julkaisee vain kehut, ei moitteita.

    Äänestä

no entä tietäjät...voi jumalauta mitä `vihjeitä`....kuka viitsii maksaa kalliita minuuttimaksuja ja kuunnella minuuttitolkulla höpötystä jossa loppupelissä vihjataan kaiken kansan suosikkeja helvetin pienillä kertoimilla!

Äänestä

Naapurin reiska vihjasi paremmin kuin Edi tai ainakin yhtä hyvin Millwall 2,95,Lorient 4,75 ja Corienthians 4,50 Paffille heti alussa ja 6 meni ohi eli 3/9 ja 12,20 oli kerroin.
Edillä oli elämänsä paras päivä ja osumia tuli 5/12 eli täällä se olisi tuomittu miljoonaa riviä arvanneena alottelijana ja monia se vihjasikin X,2 esim. tsägä Espanyolia ym.
Eli peruspelaajan normaaliviikonloppu vetää vertoja sen huippuviikonlopulle.Asian voi käydä tarkistamassa sen palstalta jos ei usko,tosta näkee että kuka tahansa voisi vetää omaa palstaa jos saa karsia viestit miten haluaa pois,kyl se sen tietää itsekkin et on ihan perusjamppa niinku kaikki nää asiantuntijat jotka saa itse määrätä asiakkaansa.

Äänestä
  • enitenhän siinä edin touhussa naurattaa se, että vaikka hän opettaa, ettei yksittäisiin vihjeisiin saa tuijottaa vaan pitkän ajan tuloksiin, niin silti hän julkaisee palstallaan kiitoksia ja kehuja yksittäisten vihjeiden osuttua. säälittävää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pool fani kirjoitti:

huippuluokkaa. nyt se voi lesoilla taas osumillaan on se kova jätkä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu