Noniin, kuka haluaa lähtee mun kanssa uutenavuotena tampereelle ampumaan raketteja? Aion ainakin itse juoda alkoholia, mutta saa olla toki selvinpäinkin, olisi kiva jos sais vaikka jonkun porukan kasaan.
Voin vaikka päättää tässä nyt samantien että tapaaminen tapahtuisi uudenvuodenaattona vaikka klo 21.00, tampereen keskustan vanhan kirkon puistossa.
Asiasta voi keskustella tässä ketjussa ja vaikka irkissä jollain tietyllä kanavalla kunhan sopii ajankohdan ja kanvan. Oiskos ihmiset kiinnostuneita?
Voin vaikka päättää tässä nyt samantien että tapaaminen tapahtuisi uudenvuodenaattona vaikka klo 21.00, tampereen keskustan vanhan kirkon puistossa.
Asiasta voi keskustella tässä ketjussa ja vaikka irkissä jollain tietyllä kanavalla kunhan sopii ajankohdan ja kanvan. Oiskos ihmiset kiinnostuneita?
Vastaukset 30
Vanhimmat
Uudenvuoden miitti on hyvä idea. Hyvä "syy" kokoontua odottamaan h-hetkeä porukalla ja nykäistä pari paukkua ilmaan.
Itse en asu Tampereen lähistöllä, ja minulla on muutenkin projekti aattona. Meinaan, nähkääs, ampua itseni isolla raketilla kuu-ukon luo.
Tällä tapaa:
http://www.youtube.com/watch?v=7JDaOOw0MEE
Hahah, olet hassu mutta älä tee sitä.
Hieno video.
Minun ei tarvitse lähteä minnekään tai tehdä mitään.
http://www.youtube.com/watch?v=Tqbwu02E0HU
Asun tampereella ja olisin kiinnostunut kyllä!
Moi! Haluan ilmoittautua mukaan :). Itselleni sopisi myös klo: 21.00 Vanhan kirkon puistossa (siis sen, joka on rautatienkadun varrella?) uuden vuoden aattona. Ja omasta puolestani saattaisi tapaaminen onnistua myös aiemminkin. Olen muuttanut vasta Tampereelle, eikä ole oikein kavereita täällä :/. Olen 21 v.
Voitaisiinko keskustella asiasta #polittisestikorrekti - kanavalla quake.net:ssä?
siis #poliittisestikorrekti - kanavalla.
Joo,Tampereelle!!Kylläpä vain.Itekki täytyis junalla sinnetänne puksuttaa,mutta voisi olla ok!! Yksin itekkin vuosikausia eläny....
Eiköhän TÄÄLLÄ KESKUSTELLA,koska just Olen oppinut täällä hengaamaan!!Please.
ei, kun meette Tampereelle ja ammutte yksinäisyyden avaruuteen ja juotte ittenne umpihumalaan ja sammutte kirkon portaille, koska sinne on kaikkein turvallisin sammua :)
Puhutko kokemuksestasi?
en ole koskaan sammunut kirkon portaille, enkä muuallekaan, kun en elämässäni koskaan ole ollut humalassa, enkä tiedä edes millainen olotila se on. Mutta ajattelin muuten, että kirkonportaille voisi olla turvallista sammua, koska uskovat ainakin korjaavat pois, jos uskomattomat potkii tiellä vain vähän enemmän ojan sivuun, että mahtuvat itse ohi ;)
juomaan ja sammumaan kirkon portaille, tosi kristillistä hei!
aloittaja itse sanoi, että aikoo vetää kännit minkä minä sille voin kristillistä tai ei, niin parempi känni kerran vuodessa ja sammuminen kirkon portailla, kun joka päiväinen kaljan kittaaminen ja sammuminen yksinään koneen ääressä. On ainakin kerta hauskaa :)
Ovat aina ristiriitaisia.
Puhuu hän.
Venäjällä hänet löydettiin vauvana sammuneena kirkon ovelle jätettynä. :/
Vanha kirkko onkin ilmeisesti se keltainen kirkko keskustorin laidalla. Voin tulla sen puistoon klo: 21.00 uuden vuoden aattona, ellei sitten jotain ylitsepääsemätöntä ilmaannu. Ketään muita tulossa?
haa, sokkotreffit Smash Thomaton kanssa keltaisen kirkon puistossa. Toivottavasti en eksy ja löydän paikan.. niin,...jos ei mitään ylitsepääsemätöntä ilmaannu...kuten, etteivät lennätä minua kopterilla pois täältä porauslautalta mmmm.
http://www.youtube.com/watch?v=GmDmbFQtlnk
Minä ainakin tulossa keskustorin laidalle puistoon klo 21 aattona!
mistä muka tunnistaa yksinäisen jossain puistossa. siel voi olla satunnaisia kävelijöiä joita sitten luulette yksinäisiksi ja meette sit nolona kysymään et ootko yksinäinen sielt yksinäisyys palstalta. Eiks joku selkeempi paikka olis parempi.
Eiköhän sen näe paikan päällä jos joku siellä seisoskelee niin voi kysäistä vaikka että onks tää se miitti ja jos henkilö ei näytä tajuavan mistä puhut niin voit toivottaa ystävällisesti hyvää uutta vuotta!
Hyvin näyttää porukkaa tulevan, siellä nähdään sitten :) jos jotain ehdotuksia suunnitelmiin niin postatkaa tänne vaan!
Täällä kaksi ihmistä ilmoittautuu mukaan! Raahaan paikalle itseni, ja koska oikeastaan pelkään ihan hulluna uusia ihmisiä, saa eksä toimia ns. vartijana ja tukihenkilönä. Meinasin jo olla ihan musertunut ajatuksesta että joisin kalsarikännejä yksin kotona mutta jes. Mutta ehdottomasti pitäisi olla jokin asia, mistä porukan tunnistaa! En ainakaan itse uskalla lähteä puhumaan kenellekään arvuuttelemalla..
Jotkut meistä ovat yksin, koska pelkäävät muita. Ei oikein onnistu tuo rempseä asenne.. Olisi vielä musertavampaa jos epäonnistun pääsemään edes yksinäisten porukkaan UV:nä. Huhuhu..
Ollaan siis 19v ja 20v. Voisiko sen tarkan sijainnin päättää? Jonkun tietyn rakennuksen edessä, tai tietyillä portailla? Valkoinen lappu kädessä? Jotakin?
Ja onko aikomusta käydä baareissa/kahviloissa illan aikana? Tietäisi miten pukeutua. Kumpikaan ei irkissä käy, niin olisi hyvä jos tännekin ilmoiteltaisiin suunnitelmista :/
Eksä? Painu v*ttuun. Et kuulu tänne.
Mimimi, noinkohan haluaisit oikeasti tavata näitä ihmisiä? Kysyn vaan kun luin tuon saamasi vastauksen, joka kiteytti loistavasti miksi niin moni palstalle kirjoittavista on yksin...
Minäkin taidan sitten ilmestyä sinne.
Hmm.. Vois ihan harkitakin, koska kuulostaa sopivan "hullulta" häppeningiltä ja uusiin ihmisiin on aina hauska tutustua! Missäspäin mansee tämä miitti nyt sit tarkalleen olis ja minkä ikäsiä immeisiä ootte?
Nyt vasta, kun olen yksin masentuneena kotona ollut, huomaan tämän palstan ja näköjään vähän myöhässä...
Tuliko miittiin paljon väkeä? Mikä ikähaarukka?
Olisi mukavaa, jos toinenkin miitti järjestettäisiin, niin pääsisin myös (edes yhdeksi illaksi) yksinäisyyden tunteesta pois...
Siellä mansessa, tuliko martti syrjäytyneen näköistä ja oloista porukkaa paikalle.
Luuletko tosissasi, että sinne ketään tuli?
No, oliko siellä ketään?? Haluun kuulla miten meni!