hävettää olla demari

Hävettää olla demari halosen ja lipposen aikakaudella.

Demokratiasta ei tietoakaan.

Kansa jakautuu kahtia, hyvinvointinsa yrittäjiltä ryöstäneisiin (demarit) sekä ylivelkaantuneisiin perheisiin (muut).
5289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ylivelkaantuminen on vapaehtoista, kuten tupakan poltto. Ylivelkaantuneiden on turha syyttää ketään muuta tyhmyydestään.

Äänestä
  • Tupakkatehtaita vastaan nostettu syytteiä ja voitettu.

    Syynä tupakkatehtaiden syyllisyyteen on harhaanjohtanut informointi.

    Aivan samoin kuin pankkien kanssa sopimuksia tehdessä. Ota laina... ota laina... me laitamme sulle luottomerkinnän ja oma perintäyhtiömme vie sinulta kaikki, talot ja velan monikertaisena perintäpalkkioin.

    Niin... ja sosialistithan vie tietysti vielä enemmän.

    Eli hyvinvointivaltio halosen malliin.

    Äänestä

hah,,,ja säähän oikein kunnon seppo ruispellosta oot...ei mitään käsitystä...mutta onneks meillä ei oo sun laisia politiikkoja paljoo sillä sillon suomessa olis asiat pikkusen päin helvettiä,onko oikein että rikkaat rikastuu ja tuloerot kasvaa...

Äänestä

Jos kerran hävettää olla Demari, niin mikset eroa puolueesta ja tarjoa kykyjäsi jonkun toisen puolueen käyttöön. Noin fiksulle kyllä ottajia riittää.

Äänestä

Sosiaalidemokraattinen puolue ja SAK ovat elitistismin, nepotismin ja ansiottoman hyväksikäytön pesäkkeitä.

Työttömyyden ylläpitäjät, verovaroilla loisijat ja muut itseoikeutetut herrat istuvat SDP:ssä ja SAK:ssa.

Milloin ja millä meriiteillä? Hyvinvoinnin rakentamisesta on jo sukupolvi. Nykyinen porukka on aivan muuta kuin Tanner, Fagerholm ja vanha Paasio. Broilereita, jotka ovat asemansa perineet eivätkä ole ansiotyötä edes tehneet koskaan kenellekään. Työnantaja on näille herroille tuntematon käsite, ei heillä ole eläessään ollut kuin alaisia ja äänestäjiä sekä muutama puoluepomo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juse kirjoitti:

Hävettää olla demari halosen ja lipposen aikakaudella.

Demokratiasta ei tietoakaan.

Kansa jakautuu kahtia, hyvinvointinsa yrittäjiltä ryöstäneisiin (demarit) sekä ylivelkaantuneisiin perheisiin (muut).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu