Torille ei voi laittaa torikojuja kun tila tarvitaan luisteluun! Hei haloo, mikä on kauppatorin ensisijainen tehtävä? Kaupunki antaa periksi joka inaukselle.
Torille ei torikojuja
Kauppatori?
8168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ja onko se iso ongelma, että ne ovat siinä leveällä kävelykadulla? Eiköhän senkin alueen voi laskea torialueeseen kuuluvaksi.
Jos torin luistelukentällä saadan ihmisiä ja eloa keskustaan - ja kenties rahaa tuovia turisteja - niin mikä siinä sinua haittaa?
Aivan turhaan rempattiin tori ja tehtiin parkkihalli, suorastaan typerää rahanhaakausta.
No eihän se nyt turhaa ollut jos hyvä naimaparkki siitä saatiin.
Molemmat mahtuu hyvin, kuten voitte havaita!
Kauppatori on liikuntapuisto, kävelykatu on kauppatori ja toriparkki on? Tulkaa katsomaan ja kokemaan Mikkelin uutta ilmettä!
Täällä Mikkelissä tehdään jatkuvasti "Oi kun kivaa ja ihanaa, nyt keksittiin tämmöinen, kokouspalkkiot taskuumme !"
Jostain syystä Mikkeliä pyörittää ja tapahtumia ideoi joukkio erittäin omituisia ihmisiä, jotka omassa ihanassa sisäpiirissään tekevät toisilleen mieluisia juttuja.
Tonttikauppoja, kaavamuutoksia jne... piiri pieni pyörii.
Tyhmiä tavallsia Mikkeliläistä vedätetään ja huomiota käännetään pois tärkeimmistä asioista tarjoamalle karkkia ja muuta tarpeetonta.
Oho, no hyvä ol tuokii tietää, ko tuun Mikkeliin seuraavan kerran. Reppuun on mahutettava "kaunokit". Olisha se ihan kun Ameriikan kaupungeissa, joissa ilosesti jäällä kaupungin keskustoissa viiletettään. Minusta torilla olis mukava nähä pieniä "piparkakkumökkejä", niiku keskieuroopassa. Saisi glökgiä ja erilaisia herkkuja lämpimikseen. Näin kaakaa kahtoen Mikkelis on rakennettu mahottomasti ja lissää suunnitellaan. Onneks jottai sentää on kotikaupungissa säilyny, niiku Päämaja ja Naisvuori. Noista Stelloista ja Akseleista voikii sit olla mitä mieltä kukakii haluvaa. Persoonattomia shopping-centtereitä, joita kaikkialla.
Mikkelist on hävinny sen oma ilme !!!
Torin "piparkakkumökit"! Anna mun nauraa. Olet oikeassa, Mikkelistä on hävinnyt kaupungin oma ilme. Samalta näyttää missä hyvänsä pikkukaupungissa. Harmin paikka.