Islamofobia on 2000-luvun suurin myytti

Tapani P

Tällainen "rasismin" muoto kuin Islamofobia on keksitty ainoastaan, jotta saataisiin estettyä kaikki kritiikki islamia kohtaan tai edes puhuminen siitä.

Ja monet länsimaalaiset - yleensä vasemmistolaiset - viljelevät sitä termiä ahkerasti, koska heillä on jokin kumma tarve mielistellä radikaaleja islamisteja.

Nämä lauseet eivät tule jonkun "äärioikeistolaisen" kynästä vaan Ruotsissa asuvalta, mutta Iranista alunperin kotoisin olevalta Aaryan Shayanilta.
http://www.newsmill.se/artikel/2012/03/30/islamofobi-r-2000-talets-st-rsta-myt

Täytyy sanoa, että monelta lähi-idästä kotoisin olevalta humanistilta tulee paljon enemmän asiaa, kuin näiltä kotimaisilta lällyateisteilta.

7

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Afterlife78:.

      Suomessa kyllä vielä näkee aika vähän sitä käytettävän. Islamin propagandisti Ahmed Said kirjoitti siitä blogin, kuvottava valehtelija se jätkä, mutta sen on huomannut jo useimmat. Yhdellä naisblogistilla US-blogeissa oli tapana käyttää sitä, huomautin siitä ja ohjasin hänet lukemaan, mitä ex-muslimit sanovat islamista eli islam-watchiin, ei käyttänyt sitä enään sen jälkeen. Hyvä, että hänestä löytyi maalaisjärkeä, ei kaikista olisi löytynyt. Vasemmistolaiset, eivät ole kovinkaan kallella islamiin. Tunnen monia, jotka vastustavat sitä, enemmän vihreiden juttu. Itse olen vasemmiston ja oikeiston välissä, minusta Suomi on rakennettu sosiaalidemograattien voimin ja siitä tuli hieno, mutta liikaa sosiaalidemokratiaa on liikaa, joten nyt pitäisi vähän oikeistolaistaa.

    • piiperö

      Vihreät vetää maamme ennenaikaiseen tuhoon

      • olen vihreä ja vastustan islamia ja kaikkia muitakin uskontoja - eri toten niitä jotka eleelläkään alistavat ihmisiä.

        vihreissä on paljon naisia ja hippejä ja he ovat henkisempiä ja sovittelempia melkein viimeiseen asti.


    • 11+18
    • sqfa

      At least christianity teaches to love neighbours unlike islam which teaches to kill non-muslims .

      It is not true. Non-muslims means pagans.

      At least christianity teaches to love neighbours unlike islam which teaches to kill pagans ( who doesn't believe tauhid )

    • sqfa

      Ihan sama. Elämä ja kuolema ovat yksi ja sama asia ..

      • najis kafir

        Ehkäpä muslimille elämä ja kuolema ovat yksi ja sama asia. Useimmille ei-muslimeille sen sijaan elämä on arvokas ja säilyttämisen arvoinen asia.

        Ehkäpä kuoleman jälkeen ei ole enää mitään. Siksi kannattaa elää nyt, kun vielä voi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      6276
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      25
      3797
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      171
      2913
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      29
      2830
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1724
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1602
    7. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      9
      1583
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      148
      1561
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1298
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      21
      1232
    Aihe