HTV:n Welho-laajakaistayhteyksien tuoteuudistus merkitsee Welho-liittymiin suurempaa nopeutta ja entistä parempia ominaisuuksia. Nykyisten 300 kbps, 525 kbps ja 2 Mbps –liittymien nopeus nousee luokkaa ylemmäksi 19.8. ja palvelujen kotisivu- ja sähköpostilaatikkotila kasvaa syksyllä.
HTV kasvattaa nykyisten 300 kbps, 525 kbps ja 2 Mbps laajakaistaliittymien nopeuksia 19. elokuuta. Uudet nopeudet ovat vastaavasti 525 kbps, 1 Mbps ja 3 Mbps. Palvelujen nimet päivitetään vastaamaan uutta nopeutta, mutta liittymien hinnat säilyvät ennallaan. Uutena liittymätuotteena tarjolle 0tulee uusi Welho 300, jonka nopeus on 300 kbps ja hinta vain 31 euroa/kk ilman roskapostisuodatusta. Welho Minin uusi hinta ilman roskapostisuodatusta on 27 euroa/kk.
Uusien Welho 300, 525, 1M ja 3M -liittymien sekä Welho Pron kotisivutila viisinkertaistuu lokakuun puolivälissä 50 megatavuun ja sähköpostilaatikkojen koko kasvaa syyskuun alussa 100 megatavuun – käyttöön saa tuolloin viisi postilaatikkoa. Kaikki liittymät sisältävät keskitetyn sähköpostien virussuodatuksen, ja Welho 525, 1M, 3M ja Pro -liittymiin sisältyy myös ilmainen roskapostien suodatuspalvelu.
Welho-laajakaistaliittymät 19.8. alkaen *)
Welho Mini: 100 kbps 27 €/kk ( roskapostin suodatus 2€)
Uusi Welho 300: 300 kbps 31 €/kk ( roskapostin suodatus 2€)
Welho 525 (aiemmin 300 kbps): 525 kbps 39 €/kk
Welho 1M (aiemmin 525 kbps): 1 Mbps 49 €/kk
Welho 3M (aiemmin 2 Mbps): 3 Mbps 69 €/kk
Welho pro: rajoittamaton 46,25 €/kk (sis. modeemivuokran)
*) Uusiin Welho 300, 525, 1M ja 3M -liittymiin sisältyy 19.8. alkaen:
- laajakaistayhteys 1-5 tietokoneelle
- 5 x 100 MB:n sähköpostilaatikot (1.9. asti 3 x 30 MB)
- webmail-palvelu
- 50 MB:n kotisivutila (15.10. asti 10 MB)
- keskitetty sähköpostien virussuodatus
- 21 kielen sanakirja, CNN-web-kanava, Radio Ambient -nettiradio, monipuoliset sääpalvelut
- Lisäksi Welho 525, 1M ja 3M -liittymiin sisältyy ilmainen roskapostien suodatuspalvelu. Welho Mini ja Welho 300 -liittymissä roskapostin suodatuspalvelun hinta on jatkossa 2€/kk.
HTV:N WELHOON LISÄÄ NOPEUTTA
5
867
Vastaukset
- welho2M
Niin kivoja nuo nopeuden korotukset, mutta kilpailijapa laski myös hintoja samalla. Welho
on ollut jo yli 5 vuotta erinomainen, mutta nyt on alkanut
yhteys ikävästi pätkiä illoin aamuin satunnaisesti välillä monta kertaa tunnissa(Vuosaaressa).- Karde
Juu ei tuo Welhon nopeuden nostot paljon lämmitä. Katkeilee minullakin luvattoman usein. Sitä paitsi tuon "uudistuneen" Welhon paluukanavasta ei ole mitään mainintaa - siis pysynee minimaalisessa 200 kbs:ssä.
- unski
Karde kirjoitti:
Juu ei tuo Welhon nopeuden nostot paljon lämmitä. Katkeilee minullakin luvattoman usein. Sitä paitsi tuon "uudistuneen" Welhon paluukanavasta ei ole mitään mainintaa - siis pysynee minimaalisessa 200 kbs:ssä.
Mulla kanssa on öbaut juhannuksesta lähtien tökkinyt Welho todella rankasti. Mitään apua ei HTV:n asiakaspalvelusta saa eikä ongelmien syytä siellä osata kertoa. Sanovat vaan, että kukaan toinen ei ole koskaan valittanut mistään vastaavasta!
Tein asiasta omat johtopäätökseni ja vaihdoin operaattoria. Tavallaan sääli, sillä Welho on kyllä ollut todella erinomainen tähän kesään saakka viimeiset kaksi vuotta, kun se minulla on ollut.
- Repe Ruutikallo
ovat kiellettyjä mainoksia ja ne pitää poistaa.:(
- vielä
Tämä ei vielä riitä siihen ettenkö vaihtaisi Saunalahteen. Uusilla nopeuksilla saan 39€ 512 kun taas Saunalahdella saan 36€ 1Mb
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399245Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748100Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625895William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542420Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62135Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821775Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201719Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71498Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921494Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401399