Tämä Vartiainen suoltaa tuon tuosta yhä typerämpiä lausuntoja mediassa. Vartiainen oli monen vuoden ajan Ruotsin Suhdanneinstituutin tutkimuspäällikkönä mutta hyvin harva koskaan häntä näki tai kuuli hänen mielipiteistään. Hän eli täydellisessä mediapaitsiossa näkymättä mediassa montakaan kertaa. Miksi hänestä on nyt Suomeen palatessaan tullut tällainen tyhjän suoltaja, onko Ruotsissa vietetyt vuodet antanut siihen meriittejä? Kaiken lisäksi hän suoltaa vääriä tietoja Ruotsin asioista ja joilla ei ole paikkansapitävyyttä.
Mikä on tämä mielipideautomaatti Juhana Vartiainen?
8
204
Vastaukset
- Susi
Minkähän laatuinen aivovamma tällä pellellä on,pää vatkaa ku hullun mulkku mielipuolen perseessä.A-Talk.
- tourette1
Samaa ihmettelen; pelle tai sairas.
- kalle
Oikeistolainen idiootti jolla ei ole kaikki kamarit lämpimänä.Harvinaisen typerä mies.
- jgyu
Sehän on vasemmistolainen demari,työväen ystävä parasta laatua.Urpilaisen lempipoju.
- matias
Hullu kun pullosta tullut.
- paavolipp
Oli ruotsissa mitätön pikku virkamies.Naureskelivat sille avoimesti.Oli pakko hakea Suomeen ja oikeistodemari Urpilainen tarttui tilaisuuteen.
- uaerj
Vartiaisen ehdotus ikääntyvien palkanalennuksesta on erittäin järkevä. Töissä nuuret ovat rivakoita. Vanhemmat työntekijät löntystävät.
Nuoret perheet tarvitsevat rahaa. Heillä on kasvavat lapset ja asuntovelkojen maksaminen. Eläkeikää lähestyvillä on asunnot jo maksettu, joten he vovat käyttää rahojansa matkusteluun elämän mukavuuksiin.
Pienmpi palkka antaisi vanheneville työntekijöille myös oikeuden hidastaa vauhtia sen sijaan, että heidän pitäisi painaa epätoivoisesti nuorempien tahdissa.- gggffd
Vanhojen pitää päästä eläkkeelle. eikä jatkaa töissä kuolemaan asti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741