Kannattaako asennuttaa? Tuleeko valonjakautuman kanssa ongelmia tai väylähäiriöitä? Onko kukaan kokeillut?
Pösö 407 tarvikexenonit?
Lähivalot
3158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei pitäisi valovakauman kanssa ongelmia,kun linssi/projektori valot lähivaloina.Ainakaan opelin linssi lähivalot ei eronnu senää vasten orginaaleista xenoneista.Sähkö vastuksen tai canbus kitin voi vaatia,noista tietää niitä myyvät kauppiaat asiakaspalautteen pohjalta.ps vaikka laiton on,niin en pidä pahana noihin linssi valoihin xenonien asentamista,heijastin umpiot sitten eriasia(niissä ei edes r polttimot pelasta hajavalolta)
joo laittomat ovat siihen saakka kun ovat lailliset eli korkeussäätimet ja umpiot oikeanlaiset niin kovaa ajoa vaa...
noista umpioista en kyllä tiiä tarviiko mitään merkintää. ite ostin angel eyes projektori umpiot heijastinumpioiden tilalle vaikka molemmissa merkinnät HCR vai mikälie, mut halogeeneille tarkotetut... tarvike xenit ollu koht 3v ja hyvin menee. ei oo edes mustunut mistää tai sulanut, tosin linssi ja umpion "kuori" on lasia, joten ihmettelen kummasti miksi ei xenoneita saisi laittaa laillisesti..
tarkkana vaa nuitten sarjojen kanssa mikä sopii parhaiten.. tämä kuitenkin asia josta ei kannata säästää. Halvat 40-50e sarjat iha paskoi, valo lepattaa ku mikäkin kynttilä ja kestävät puolet lyhyemmän ajan.
eli kattele nuita 90-99e sarjoi (kaikki suomalaiset ok, ei biltema:) ) ja myös toi canbus vaatimus selvittää vaatiiko simmoisen. canbuseis vissiin hippasen erilaiset liittimet niin kattoo mitkä sopii auton kanssa yhteen... kauppiaihin yhteyttä vaan ni kyllä selviää
ittel cobran H7 6000K xenit ja voin kertoo et perkules on kirkkaat valkoista hankea vasten..
laitoitko xenit pösön 407:aan, vai johonkin muuhun autoon?