Joo, kepu on kuulemma yksimielisesti jakanut paikat. Jossain täällä on nuhdeltu kyllöstä ja leppäharjua. Olen tiiviisti seurannut tapahtumia. On röyhkeää ohitettaa kyllöstä. Nuorissa on tulevaisuus. Leppäharjun osaamista ilmeisesti pelätään (onhan se ukoille) koska on osaamistaso on valtuuston kokouksia kuunnellessa tullut esiin. Toivon että saavat vastuullisia tehtäviä
Uudet paikat
Loistaa
4144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Missä on keskustan demokratia. Nais ja mies paikkoja pitäisi olla yhtä paljon . Nyt lehtitietojen mukaan sarkkinen,tikanmäki,leskinen ja tikkanen ja vain yksi nainen Erkkilä kuvioissa. Hurraa ,hurraa eipä taija olla kepuilla enää edes naisia.
Heissuli vei että silleen.
Mikä lienee kepussa tätä samaa jo vuosikymmenet.
vähintään 60/40% puolin tai toisin, mut ei Pyhäjärvellä poikkeus kaikin puolin.
osaamiset kyllä tiedetään. Lähes kaikki mitä on tehty on osoittautunut laittomiksi. Hyvä esimerkki edellisen valtuuston kokouksen jäähalliäänestys. Osoittaa alokasmaisuutensa jos esittää äänestystä lippuäänestyksellä! Tosin osoittaa se muutakin, hyvin vakavaa!!!!!
KEPU on ollut ja on pohjimmiltaa äijäpuolue!!!
Naisen paikka on keittää tupailtoihin ja kokouksiin kahveeta.
Toki aina yksi tai kaksi narusta vedettävää, ohjattavissa olevaa naista nostetaan ns. keulakuvaksi tms. näkyvään hommaan ilman sen kummempaa poliittista valtaa.