Ihmetyttää nämä vaihtovälit. Huolto- tai käyttöohjekirjassa on vaihtoväli ilmoitettu 180 tkm. Olen myös saanut tietää, että jotkut merkkikorjaamot ovat ilmoittaneet vaihtoväliksi 90 tkm. Soitin Tampereen Autotalo Laakkoseen ja huoltoneuvoja ilmoitti, että jos auto on uuden korimallin A4, vm. 2001 ja 2,0:n koneella, vaihtoväli on 180 tkm.
Mistäköhän saisi varmaa tietoa, mikä todellinen ja noudatettavat (jotta takuu pelaa) vaihtovälit ovat??
A4:n jakohihnan vaihtovälit???
Manse
1
789
Vastaukset
- ana
Teet niin kuin ohjekirjassa ja merkkihuollossa kerrotaan.
90t vaihtoväli koskee ainakin vanhempia 95-01 audeja, näistä uusista ei ole tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648