Mikä firma?

Mikä on sen Jenkkiläisen konsulttifirman nimi jolta on tilattu ja ostettu nykyisen hallituksen hallitusohjelma?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

McKinsey & Co teki ainakin jollekin hallitukselle ohjeita. Olisiko ollut edellinen vai sitä edellinen. Ehkä nykyinenkin on, salaisesti.

Äänestä

Vanhasen kakkosen oli tehnyt tuo puulaaki.
Avuttomia ja aivottomia nämä meidän päättäjät kaikki tyyni. Ei oikein meinaa tajuta että Jenkkiläiset "Sarasvuot " johtaa "meidän" maata.
Surullista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piiripäällikkö kirjoitti:

Mikä on sen Jenkkiläisen konsulttifirman nimi jolta on tilattu ja ostettu nykyisen hallituksen hallitusohjelma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu