Olen ihastunut\kiinnostunut naisesta joka ei tippaakaan minusta välitä, valehtelee, tekee ohareita ja keljuilee, mutta käskee soitella? Se muija on sisältä täysin mätä sisältä vaikka ulkokuori onkin täysi kymppi, taitaa vaan nauttia kun saa pompotella miten sattuu. Luulen että voisin olla hänelle se järjen ääni kun selvästikään ei oma elämä ole hallinnassa ollenkaan, ryyppää ankarasti. Kaikesta huolimatta välitän hänestä ja olen kiinnostunut. En ajatellut olla enää missään tekemisissä hänen kanssaan koska eihän ole järkeä enää mitään yrittää. Sääli. =(
Kauhea muija
Minkäs teet.
13492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vaikeaa se voi yksipuolisesti tosiaan olla.
On se eihän se niin toimi, mutta välillä kuitenkin antaa ymmärtää että haluisi viettää aikaa kanssani, mutta kun tilanne tulee, hän viimehetkellä sen peruu. En ymmärrä.
Viettää aikaa kanssasi ei varmaankaan tarkoita että nainen vastaa kaikkiin sinun tarpeisiisi ja tahtoosi, vai?
Kai se pitää ottaa asia niin että hän ei vain tiedä mitä minussa menettää, olisi ollut paljon hänelle annettavaa, toisaalta eipä hän taida välittää kenestä muustakaan kuin itsestään, kun on jo kauan pysynyt sinkkuna ja vaan hyväksikäyttää miehiä näin olen kuullut.
Sitä saa mitä tilaa tarkoittanee tässä tapauksessa, että olet kiinnostunut täyden kympin ulkonäöstä, jolle haluaisit toimia järjen äänenä. Seuraavan kerran kun ihmettelet, miksi naiset aina rakastuvat renttuihin, katso peiliin :D Niinhän itsekin teet, biologian ajamana.
Tein kerran noin kun alkoi tuntua että toinen hyväksikäyttää ..
Kadun sitä silti. Vaikka tottahan se oli, en vain kestänyt enää ja aloin pompotella ja testailla, skitsoilin ja jopa satutin!Nyttemmin asiat on hänen kanssaan paremmin, hävettää vain niin paljon etten kykene pyytämään edes anteeksi!!Olin epävarma ja lapsellinen, jokainen kantaa vastuun omasta käytöksestään. Ajattelin jälleen kerran silloin juttumme olevan vuosisadan rakkaustarina ja siksi paineet. Olisi huomattavasti helpottanut jos mies olisi puhunut ja sanonut minulle suoraan asioita.
Sano sille et pidä tunkkis tunkkanen horo.
Mukaviakin naisia on olemassa.
Samoin naiset roikkuvat komeissa miehissä vaikka ovat ihan renttuja ja pettäjiä
ihan totta, kylmä kuin jää, se gubbe. Ei ymmärrä pätkääkään miten naisia pitää kohdella, korskea ja karkaileva. Siinähän potkii, narutettu taitaa olla. Sitäpaitsi naiset on tunne-eläväisiä eikä mitään känneläisiä, siinä on iso ero, mutta miten sitä nyt järjellä pystyiskään ymmärtämään. Niin se on. :(
Pompotella?Ehkä olet sille vain kaveri?Kuvittelet vain liikoja yhä uudelleen ja uudelleen. Pakkomielle?Jännä miten pitää alkaa haukkumaan jos ei saa mitä haluaa.
Oot saanu kaverikortin joten tyydyhän siihen, hyvä olla edes paljon kavereita :)
Kannattaa myös h**ritella naisia, se tehoaa niin hyvin että olet takuulla yksin vielä 60-vuotiaanakin.
Sukat vaihtoon ;)