mikäli SDP:llä

ja muilla puolueilla olisi edes hieman järkeä päässä, ne pistäisivät eduskuntaryhmistään joka ainoan joka on ostanut eduskunnan luottokorteilla viinaa, maksamaan jokaisen sentin eduskunnan kassaan omasta pussista.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

demareitten elinkustannuksethan KUULUVAT
yhteiskunnan maksettaviksi.

Varsinkin viinat.

Äänestä
  • Niin no, näinhän se toisaalta on, kun katsoo kotikuntanikin sosiaalihuollon asiakkaita.

    Äänestä

Mikäli Jutalla olisi hieman järkeä päässä, mutta ei ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fe e er er kirjoitti:

ja muilla puolueilla olisi edes hieman järkeä päässä, ne pistäisivät eduskuntaryhmistään joka ainoan joka on ostanut eduskunnan luottokorteilla viinaa, maksamaan jokaisen sentin eduskunnan kassaan omasta pussista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu