Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Runkkaatteko naistanne dildolla?

Oletteko nussineet naistanne dildolla. Oma vehje on perinteisen kokoinen, mutta big size dildon kanssa voisi antaa naiselle enemmän.
141776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Monet naiset ei silti halua kovin paksua kalua sisäänsä. Se on monesti vain miesten fantasia. Kysy ensin.

Äänestä

Kyllähän sitä välillä antaa kalun huilata ja tyydyttää dildolla välillä.
Mutta ei millään "big size" dildolla vaan omaa kalua pienemmällä.
On parempi että oikea kalu on isompi kuin tekokalu.

Äänestä

Kyllä vaan se on kivaa puuhaa ,mutta omaa isompi (17cm) ei nainen kelpuuta sattuu kuulemma ,
Olisi tosi kiihottavaa katsoa kun iso liukuu sisään mutta kun ei niin ei :-(

Äänestä
  • Sama täälläkin. Olen ehdottanut isoa dildoa, mutta ei ole yhtään kiinnostunut. Pienempää joskus käytetään, mutta sekin kuulemma turhan kova.

    Äänestä

Kyllä vaimo kiihottuu isoista dildoista. Olemme hankkineet eri kokoisia, myös tosi isoja dildoja. Isoila on kiva leikkiä mutta kyllä vaimollakin raja on tullut vastaan välillä, eli ne isoimmat eivät tunnu hyvältä.

Äänestä

Mulla on ihan oma mulukku tuota naiseni nussimista varten. En tarvitse mitään apuvälineitä.

Äänestä

toiset tykkää -toiset ei-joku saa kiksejä kun näkee toisen saavan orkun
ite tykkään saada sauvaa ja orkut taattuja eikä kukaan ole asiasta valittanut

Äänestä
  • Mulla on yks ns. "normaalin kokoinen dildo" ja yks vahingossa tilattu tosi iso kalu. Itse en tykkää tyydyttää sillä isolla, mutta jos kumppani haluaa, saa sillä tehdä orgasmin mulle klitorista hyväilemällä välillä sormin, välillä sillä isolla. Ihan parasta jos ois se toinen sisällä, mutta se ois miehelle liikaa.Mä tykkään tosi paljon esileikeistä, ne on ihan parasta. Rakastan hyväillä kumppania (miestä ) suulla, kiihottaa mua ihan hulluna. En niele spermaa, mutta muuten teen sitä vaikka kuinka pitkään. hienointa olis 69 kyljellään, edellisestä on jo aikaa. vaan nyt mä teen itse itselle hyvää...

    Äänestä

  • piitunen kirjoitti:

    Mulla on yks ns. "normaalin kokoinen dildo" ja yks vahingossa tilattu tosi iso kalu. Itse en tykkää tyydyttää sillä isolla, mutta jos kumppani haluaa, saa sillä tehdä orgasmin mulle klitorista hyväilemällä välillä sormin, välillä sillä isolla. Ihan parasta jos ois se toinen sisällä, mutta se ois miehelle liikaa.Mä tykkään tosi paljon esileikeistä, ne on ihan parasta. Rakastan hyväillä kumppania (miestä ) suulla, kiihottaa mua ihan hulluna. En niele spermaa, mutta muuten teen sitä vaikka kuinka pitkään. hienointa olis 69 kyljellään, edellisestä on jo aikaa. vaan nyt mä teen itse itselle hyvää...

    Kyllähän se pimppa venyy, niin kuin peppureikäkin,vähitellen vaan siirtyyy paksumpaan, niin me tehdään molemminpuolin, mutta liian syvälle ei passaa työntää. Kiihottavaa katsoa isoa dildoa vaimon kakkosessa, ja sitten kalu ykköseen.Tuntuuhan se itsestäkin hyvälle saada isoa hanuriin.

    Äänestä

En RUNKKAA enkä NUSSI naistani.

Sen sijaan kiihotan ja hyväilen vaimoani vibraattorilla.

Minusta siinä on vissi ero.

Äänestä

tjoo.. ei ne reiät löysty naimisesta sen enempää kun kikkeli terottuu.. (synnyttäminen sitten eri juttu) lihasharjotukset kaiken a ja o, sixpackinkin saa treenamalla..

Äänestä
  • Kyllä ne laajenee, niin sekstailussa kuin synnytyksessäkin, mutta nopeasti kyllä palautuu omiin mittoihinsa takaisin.

    Äänestä

Aikuiset ihmiset tekevät mitä yhdessä päättävät. Ei kuulu muille. Nauttikaa fantasioistanne ja rakastakaa toisianne. Kun rakastaa ja kertoo/näyttää sen toiselle, on kaikki muukin helpompaa.

Äänestä

Olen, ja oma vehje on kuin onkin ihan ok kokoinen. voihan sitä big-size dildoa käyttää oman vehkeen rinnalla. Toimii! Se on lähinnä sopimuskysymys...Pitää osata ja uskaltaa kertoa omista toiveista ja toisen pitää suhtautua kunnioituksella toisen toiveita kohtaan. Muuten mene kiville!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kysynkä häneltä? kirjoitti:

Oletteko nussineet naistanne dildolla. Oma vehje on perinteisen kokoinen, mutta big size dildon kanssa voisi antaa naiselle enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu