UUsia kirjojako??

Kihniöllä on tapana tehdä uusia kirjoja kylistä jotka on sammunut
jo aikoja sitten. Terkeet saamattomat viimeiseen kuvaan.
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No nytkö kihniöläiset on rassannut sen vaakunankin päin persettä.
Pitikö sitäkin mennä rassaaan kun ei tiedetä mistään mitään.
Rassata vain pitää suudessa viisaudessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saunalyhty musta kirjoitti:

Kihniöllä on tapana tehdä uusia kirjoja kylistä jotka on sammunut
jo aikoja sitten. Terkeet saamattomat viimeiseen kuvaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu