Arttua kertokaa jo onko lähtenyt etes kotoaan
Onko Kukaan
hätä on
388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oletko ollu tynnyrissä viimepäivät? Kai se nyt kotoa on lähtenyt jos on nähty jpöllökujalla, kuusijuhlassa, Metsämäenkadulla ja tallentunut vieläpä valvontakameran nauhallekkin
eihän sitä kukaan tiedä missä seilannut. ei edes vanhemmat. äiti nähnyt viimeksi aamulla pojan töihin lähtiessään. onko toi kaveri puhunut totta jonka luota lähtenyt. onko ollutkaan koululla juhlissa ja kuka kertoi että soramontuille päin ollut menossa->miksi tämän henkilön sanaan on luotettu->kuka tiedon antaja on? sekavaaa ja ristiriitaista, kukaan ei tiedä 8 vuotiasta lapsesta mitään.Z. poika isokokoinen ikäisekseen->kenties luultu vanhemmaksikin-> ties mihin poikarukka joutunut sekaantumaan.
Eilen luin artikkelin josta en muista muuta kuin että lasten katoamiseen on yleensä kaksi syytä: maastoon eksyminen tai jonkun kyytiin joutuminen.
Artikkelissa haastateltiin asiantuntijaa joka on nimenomaan perehtynyt em. katoamisiin. Yleensä tuon ikäiset pojat tuntevat hyvin asuinalueensa maaston joten ellei onnettomuutta jossain soramontuilla päin ole tapahtunut, jää jäljelle tuo toinen todennäköisyys.