kuu aurinko

fairy

mitä tietoa teillä on jos kuu ja aurinko ovat oppositiossa syntymäkartalla? itsellä aurinko vesimiehessä kuu leijonassa..olen jotain lukenut, mutta lisätieto ei olisi pahitteeksi, jos joku tietäisi. kiitoksia:)

6

358

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaipaat

      Tietääkseni kuu on avaruudessa ja leijonat on maassa.

    • Kuinka tunteet ovat?

      Tökkiikö elämä?

    • MasterZeromus

      Leijona on niin paljon vahvempi merkki jopa kuumerkkinä kuin taas Vesimies on aurinkomerkkinä aivan hataralla pohjalla aivan kuten kaikki ilmanmerkit yleensä. Ilma on muutenkin Daevojen elementti joten se ei kuulu pyhien veen, maan eikä tulen joukkoon.

      Niille jotka sanovat että Aurinko on avaruudessa ja Leijonat maanpäällä ei ole muuta sanottavaa kuin että mistä luolasta he ovat lähtösin. Fysiikan tiede olettaa vaikka ei voi näyttää sitä toteen että avaruudessa on näkymätön pimeä aine. Pimeä aine jonka olemus ei kuulu tieteen vaan esoteerisen tieteen selitettäväksi mikä astrologia juuri on.

      Viikko horoskoopit ovat humbuugia koska ne laittaa liika painostusta Aurinko merkeille vaikka niitä on paljon muitakin seikkoja mitkä ratkaisee ketä me olemme ja kenen kanssa meidän on hyvä tulla toimeen. Oikeistaan voitais puhua PimeästäAuringosta, PimeästäKuusta j.n.e mikä on enemmän sovusoinnussa tieteen kanssa.

      Kuinka paljon voi ihminen ymmärtää kaikkeuden päälle jos ei hän edes tunne itseään!

      • oikein että

        kosmologian nk. pimeä aine ja pimeä energia ovat se "the vaikutin" joka saa esimerkiksi planeetat vaikuttamaan ihmisen kohtaloon, olemukseen ja luonteeseen?


    • tero terävä

      Kun Kuu on oppositiossa (auringon suhteen ja maasta katsoen) niin se tarkoittaa yksinkertaisesti sitä että on täysikuu. Aurinko ei koskaan ole oppositiossa (auringon suhteen ja maasta katsoen).

    • astroilija

      Näin lyhykäisesti; olet luonteeltasi romantikko eli kaipaat muilta tukea tekemisissäsi ja aivoituksissasi. Voit parhaiten kun jaat asiasi jonkun toisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9154
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7897
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      160
      5600
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2341
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2085
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1734
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1673
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1419
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      438
      1355
    10. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1243
    Aihe